URODA

Piegi... na włosach - czyli modna koloryzacja na lato [fryzury 2019]

28.06.2019Kasia Mizera

Piegi... na włosach - czyli modna koloryzacja na lato [fryzury 2019]
Fot. Kolekcja Wild. Angelo Seminara dla Davines

Kiedyś wyśmiewane i powodujące masę kompleksów. Dziś wszystkie chcemy je mieć! Piegi szturmem zdobyły instagramową popularność i stały się (choć dla nas zawsze były!) uroczym elementem urody - zarówno te naturalne, na sauté skórze (koniecznie zobacz insta superpopularnej modelki @maevamarshall), jak i te w postaci podkręcających look diamentowych piegów w formie przyklejanych dżetów na twarz, brokatowe #glitterfreckles, a nawet malowane specjalnymi kredkami. Jeśli wydaje Ci się, że w modzie było już wszystko - nadchodzą piegi...na włosach. I wiecie co? Też wyglądają bosko!

Piegi na włosach - na czym polega metoda imprintingu?
 

Efekt piegów na włosach powstał z wykorzystaniem narzędzia stworzonego przez dyrektora artystycznego Davines – Angelo Seminarę, który dowiódł tym samym, że włosy można z powodzeniem potraktować jak płótno malarskie i wymalować na nich artystyczne wzory. Pozwala na to Imprinter – nowe narzędzie, opracowane przez Angelo Seminarę i opatentowane przez markę Davines. Pozwala ono fryzjerom na stworzenie wielowymiarowych, artystycznych koloryzacji, spersonalizowanych i dobranych do oczekiwań. Narzędzie jest dla fryzjera proste w użyciu i pozwala na osiągnięcie efektów, których nie da się „wymalować” ręką, bez szablonu. Tworzą je matryce z gotowym wzorem oraz magnetyczny panel. Wystarczy ułożyć włosy na panelu, przyłożyć matrycę ze wzorem i nanieść mieszankę koloryzacyjną w przygotowanym wcześniej pożądanym odcieniu. Dzięki niemu powstają zarówno efekty oparte na kontrastujących barwach, jak również na koloryzacji ton w ton dla kobiet preferujących delikatny, wysublimowany efekt końcowy. Koloryzacja Imprinting jest dostępna w polskich salonach fryzjerskich współpracujących z Davines. 

Imprinting - inspiracje z natury

Poszukując nowych, bardziej awangardowych stylów, Angelo Seminara czerpie inspirację głównie z natury. W jego dziełach tekstura i wykończenie współistnieją w symbiozie, osiągając unikalny, przemawiający do wyobraźni rezultat, który zawsze ma na celu zaakcentowanie oryginalnej urody kobiety i jej włosów. Tworząc Imprinter, chciał celebrować kobiecość przez wzmocnienie naturalnego piękna kobiety. Angelo uwielbia wyzwania, a inspirację dla jego dzieł stanowi jego wyobraźnia, która jednocześnie pozwala mu na traktowanie włosów jak najcenniejszej tkaniny. Maluje na nich wzory przypominające nieregularne fale, słoje drzewa, piegi, kłosy zboża, które układają się jak desenie na piórach ptaków albo skrzydłach motyli lub przywodzą na myśl letnie, pełne gwiazd niebo. Czy to nie brzmi jak marzenie? Na pewno brzmi jak plan na wakacyjny look.

Kolekcja Reflection. Angelo Seminara dla Davines
Czytaj dalej
Polecamy