MODA

Prostota i minimalizm w nowej kolekcji Paso a Paso

21.03.2019Wojciech Szczot

Prostota i minimalizm w nowej kolekcji Paso a Paso
Fot. Materiały prasowe

Przyglądamy się nowej kolekcji marki Paso a Paso - za którą stoją dwie projektantki Marta Kapusta i Paulina Majchrzak. Kolekcja na wiosnę-lato 2019 skupia się na podstawych wartościach, takich jak prostota i funkcjonalizm. Ale pojawiają się też detale, które tym nieskomplikowanym z założenia projektom nadają stylu. Perełka na czółenku, złota klamra na mokasynie, wstążka-sznurówka w sportowym czy srebrny obcas w sandale. 

Paso a Paso - co to za marka? 

PASO a PASO to powstała w 2015 roku polska marka obuwia dla kobiet. Projekty charakteryzują się prostymi formami przełamanymi mocnymi kolorami i unikatowymi detalami. Każda para butów jest wykonywana ręcznie, przez rodzimych rzemieślników, z najwyższej jakości naturalnych skór. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PASO a PASO (@paso_a_paso_shoes)

Paso a Paso - kolekcja na wiosnę-lato 2019

- Kobiece obuwie musi być funkcjonalne. Buty są dla nas, a nie my dla butów. Służą nam w wypełnianiu codziennych obowiązków. Są z nami, te same czasami nawet przez cały dzień. Jak mogą być zatem niefunkcjonalne i niestylowe? Musimy iść w nich pewnym krokiem – mówi Marta Kapusta, właścicielka marki Paso a Paso. 

Już od 2015 roku Marta wraz z siostrą Pauliną tworzą buty, które mają proste kroje, są użyteczne i stylowe. Nie oznacza to jednak ślepej pogoni za trendami. Obuwie Paso a Paso jest proste i funkcjonalne, ale charakteru nadają im unikatowe detale. Perełka na czółenkach, kwiatki wycięte ze skóry na oksfordkach, złota klamra na mokasynach, wstążka-sznurówka w sportowych, srebrny obcas w sandałach czy mocne wycięcie w botkach - to tylko niektóre z nich. Są one sprowadzane ze specjalnych włoskich wzorcowni i dopasowywane do nieskomplikowanych krojów, tak, aby nadać im wyrazu i osobowości.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PASO a PASO (@paso_a_paso_shoes)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PASO a PASO (@paso_a_paso_shoes)

Obuwie Paso a Paso wykonane jest z najlepszej jakości skór naturalnego pochodzenia, co gwarantuje wysoki komfort użytkowania i też stylowy wygląd. W procesie tworzenia kolekcji wiosna-lato 2019 zostały użyte skóry licowa i zamszowa. Głównie w stonowanych kolorach, m.in. bieli, beżu czy czerni, ale pojawiają się też rudy, czerwień, róż, a nawet intensywna żółć. - Nie tylko dobry materiał jest gwarancją funkcjonalności naszych butów. To także rzetelna rzemieślnicza praca. Każdy but przechodzi przez kilka doświadczonych rąk i jest szyty w naszych lokalnych pracowniach, na południu Polski – mówi Paulina Majchrzak, właścicielka marki. 

„Stylowa prostota i funkcjonalizm” butów Paso a Paso został sfotografowany przez Magdalenę Kozicką w modernistycznym wnętrzu Willi Wincent w Gdyni. Przed obiektywem wystąpiła Paulina Walentkowska z agencji United For Models. Stylizacje przygotowała Olivia Dzierżawska, natomiast makijażem i włosami zajęła się Magda Szarzyńska. Sesję wyprodukowała agencja Fashion Valley. 

Kolekcja Paso a Paso na wiosnę-lato 2019 jest dostępna w sklepie internetowym marki www.store.pasoapaso.pl oraz w showroomie przy ulicy Wilsona 30 w Częstochowie. 

Czytaj dalej