KULTURA

Ostatni, ósmy sezon ,,Gry o Tron” już w najbliższą niedzielę!

13.04.2019Antonina Rafałowska

Ostatni, ósmy sezon ,,Gry o Tron” już w najbliższą niedzielę!
Fot. Materiały prasowe

Gra o Tron - ostatni sezon

Produkcja ,,Gra o tron” ukazała się w telewizji w 2011 i od dnia premiery stała się jednym z największych serialowych hitów w historii. Skupiła dookoła nie tylko miłośników powieści George’a R.R. Martina oraz fantasy, ale wszystkich kinomanów ceniących sobie dobrą grę aktorską i  fenomenalne efekty specjalne. Ósmy i ostatni sezon zapowiada się równie spektakularnie co poprzednie, a według producentów ma przebić wszystko, co do tej pory widzieliśmy.

Gra o Tron - co nas czeka w ostatnim sezonie?

Na tę premierę fani i kinomani czekali ponad dwa lata! Choć HBO skrzętnie pilnuje, żeby żadne informacje dotyczące fabuły nie ujrzały światła dziennego, pewne informacje na temat serialu są znane. Według zapowiedzi na ostatni sezon ,,Gry o Tron" składać się będzie sześć odcinków. Niektóre z nich mają trwać nawet 80 minut. Według zapowiedzi w jednym z odcinków ma mieć miejsce najdłuższa scena bitwy w historii telewizji. 

Gra o Tron - premiera i emisje poszczególnych odcinków

Premiera serialu już w najbliższą niedziele 14 kwietnia, a dokładnie w nocy z niedzieli na poniedziałek o 3 w nocy. Serial standardowo będzie można zobaczyć na kanale HBO oraz na domenie HBO GO. Każdy z odcinków będzie liczył conajmiej godzinę. Jak zapowiada szef HBO, Richard Plepler, każdy z nich będzie praktycznie jak odrębne dzieło filmowe. Emisja poszczególnych odcinków ,,Gry o Tron" prezentuje się następująco :

  • odcinek 1 - 14 kwietnia 2019
  • odcinek 2 - 21 kwietnia 2019
  • odcinek 3 - 28 kwietnia 2019
  • odcinek 4 - 5 maja 2019
  • odcinek 5 - 12 maja 2019
  • odcinek 6 - 19 maja 2019

Do premiery zostały zaledwie dwa dni, ale swoje oczekiwanie możemy umilić zwiastunem, który pobudza wyobraźnię i podnosi oczekiwania względem produkcji. 

Czytaj dalej