MODA

Nowa kolekcja biżuterii Anny Orskiej

05.04.2019Kasia Mizera

Nowa kolekcja biżuterii Anny Orskiej
Fot. materiały prasowe

Biżuteria Orska

Jej projekty są bardzo wyraziste, często kontrowersyjne, ale zawsze piękne. Anna Orska znana jest z tego, że tworzy biżuterię z charakterem, dla osób poszukujących oryginalnych akcesoriów. To, co najbardziej wartościowe i niezwykłe w jej biżuterii to, że każdy egzemplarz ma indywidualny charakter. To zasługa ręcznego wykonania oraz sięgania po osobliwe i niepowtarzalne materiały. Projektantka często podróżuje i to właśnie z podróży przywozi inspiracje do tworzenia swoich małych dzieł sztuki. Komponenty pochodzą z różnych części świata i z różnych epok, podobnie jak sama koncepcja kolekcji. Tym razem projektantka postanowiła sięgnąć do motywów marynistycznych. Tym samym wpisała się w trend supermodnej biżuterii z morskimi motywami. 

Nowa kolekcja biżuterii Orska: Maris

"Muszle pochodzące od morskich stworzeń, to tak naprawdę ich opuszczone domy. Zatem mięczaki to mali artyści i wyrafinowani architekci natury. Tworzą stożkowe i obłe konstrukcje, o rzeźbiarskim charakterze, które płynnie przechodzą od krągłości i gładkich powierzchni do ostrych krawędzi i chropowatości", tak o nowej kolekcji opowiada Anna Orska. Projektantka odtworzyła skomplikowane kształty muszli w metalu, eksponując ich drobne niedoskonałości, czym podkreśliła nonszalancje biżuterii. To właśnie tym wyróżnia się na polskim rynku biżuteryjnym - jej małe dzieła sztuki stają się głównymi bohaterami stylizacji i możesz być pewna, że każdy egzemplarz będzie niepowtarzalny.

Biżuteria Orska: z czego jest zrobiona?

Orska w tworzeniu kolekcji Maris wykorzystała zarówno całe muszle jak i ich odłamki, dzięki czemu uzyskała nową jakość.  Bogate faktury przeniosła również na proste elementy wykończenia biżuterii, tworząc celowe nierówności na szynach pierścionków i obręczach bransolet. "Kolekcja Maris to skok w oceaniczny świat, wiernie przeniesiony do naszej rzeczywistości. W oparciu o swobodną koncepcję udało się stworzyć biżuterię nonszalancką, bardzo kobiecą i lekką. Realistyczne projekty i sposób ich wykonania to pochwała autentyczności, przypomnienie, że natury nie warto poprawiać, ponieważ ona zawsze dostarcza ponadczasowe wzorce piękna", przekonuje sama projektantka. 

Czytaj dalej