STYL ŻYCIA

Niezwykły hotel w sercu Gór Świętkokrzyskich

16.09.2022 Fashion Post

Niezwykły hotel w sercu Gór Świętkokrzyskich

Naturalna tropikalna roślinność, lazurowa woda, baseny aromatyczne i witalne pod rozsuwanym szklanym dachem, a także jedno z najbardziej urozmaiconych saunariów z największą w Polsce sauną na 150 osób oraz luksusowe spa z najwyżej położonym otwartym basenem w kraju. W sercu Gór Świętokrzyskich mieści się Binkowski  Resort elegancki kompleks hotelowy, w którego skład wchodzą Baseny Tropikalne, a już za moment Saunarium oraz SPA w Koronach Drzew.

W skali kraju to wyjątkowe miejsce, w którym w środku zimy można poczuć się jak na słonecznej wyspie. Na powierzchni blisko 11,5 tysiąca metrów kwadratowych czeka nas relaks wśród bogatej egzotycznej roślinności, a 100 palm w hali basenowej świetnie oddaje charakter tropików. Największe z nich mają nawet 7 metrów wysokości! Przy temperaturach powyżej 25°C można się kąpać i opalać pod gołym niebem wśród palm z najdalszych zakątków świata. Odkryj nowy wymiar relaksu w naszych jacuzzi i skorzystaj z basenów witalnych z dodatkami jodków, siarczanów oraz alg morskich. Jesteśmy pewni, że nie będziesz chciał wyjść, szczególnie że temperatura sięga tam nawet 34 stopni Celsjusza. Jedną z największych atrakcji Basenów Tropikalnych są niewątpliwe trzy zjeżdżalnie wodne o łącznej długości ponad 300 metrów. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy 2-osobowym pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting – 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalną strefę, w której czas się zatrzymuje. Kompleks wodnych zabawek, mini zjeżdżalnie, podwodne gejzery to tylko część atrakcji, które tam się znalazły. Wsiądź w ponton i wyrusz w podróż po naszej tropikalnej wyspie! Lazy River, to wodna wycieczka po naszym parku wodnym. Możesz się w nią wybrać sam lub z osobą towarzyszącą. W jej trakcie rozkoszuj się tropikalną roślinnością popijając egzotyczny koktajl

Pod koniec roku będzie można przyjemnie spędzić czas również w Saunarium w Koronach Drzew. W jego skład będzie wchodzić potężny kompleks saun – na czele z sauną dla 150 osób, która będzie przeszklona 8-metrową ścianą z widokiem na panoramę Kielc. Na tym samym poziomie znajdzie się pozostałych pięć saun: InfraRed(sauna na podczerwień jest doskonałą opcją dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej), chlebowa (odmiana sauny suchej, w której zamontowany zostanie tradycyjny piec chlebowy), świętokrzyska (sauna sucha nawiązująca do regionu świętokrzyskiego, zaaranżowana w starym drewnie), HammamRassul (ceremoniał Rasul jest masażem błotem o różnych barwach i uziarnieniu oraz kąpieli w wilgotnym gorącym powietrzu sauny parowej) oraz aromatyczna (można w niej stosować różne aromaty, dzięki czemu przyciąga różnego rodzaju zapachami). To nie koniec atrakcji, bo oprócz saun nasi Goście będą mogli również skorzystać z dużej wanny jacuzzi, która pomieści około 18 osób. Jej dodatkowym atutem będzie duże okno z widokiem na północną część miasta. Dla odwiedzających saunarium przygotujemy też atrium z basenem oraz wypoczywalnie solną z zewnętrznym tarasem. Nasze saunarium to najbardziej innowacyjny tego typu projekt w Polsce.

 

 

Z kolei w naszej nowej części SPA na ostatnim piętrze hotelu na naszych Gości czekają wyjątkowe rytuały odżywcze i regenerujące ciało i umysł, wykonywane przez zespół złożony z profesjonalistów i pasjonatów. Planujemy otworzyć dodatkowo aż pięć gabinetów SPA. Dwa z nich będą przeznaczone do masażu oraz zabiegów na ciało. W kolejnym znajdzie się duże okno z widokiem na las, dzięki czemu uzyskamy uspokajający widok. Następny będzie wyposażony w wanny służące do wszelkiego rodzaju kąpieli prozdrowotnych na ciało oraz kąpieli z masażami. Wyjątkowo zapowiada się gabinet Hammam SPA. Wyróżnia się on niezwykłą mozaiką wyłożoną na całej powierzchni oraz podgrzewanymi stołami granitowymi, na którym będziemy wykonywać tureckie rytuały polegające na masażu pianą bądź czarnym mydłem. Zwieńczeniem tej strefy jest basen na dachu z bajkowymi zachodami słońca z piątego piętra Binkowski Resort.

Jeśli chcesz dowiedzieć się i zobaczyć więcej wejdź na stronę Binkowski Resort  www.binkowskiresort.pl  i Baseny Tropikalne www.basenytropikalne.pl