LIFESTYLE

Najgłośniejsze coming outy w show-biznesie

16.06.2020Fashion Post

Najgłośniejsze coming outy w show-biznesie

 

Ricky Martin

Źródło: instagram.com/ricky_martin

Tym jednym zdaniem złamał serca fanek na całym świecie. Hiszpański idol wyjawił swoją prawdziwą orientację seksualną w oświadczeniu na oficjalnej stronie internetowej w 2010 roku. Dwa lata wcześniej na świat przyszła dwójka jego synów, Matteo i Valentine, które urodziła matka zastępcza. Ricky Martin bardzo długo zwlekał z coming outem. Od kiedy został gwiazdą w 1990 roku, był w związku z tenisistką Gabrielą Sabatini oraz później z meksykańską modelką Rebeccą de Albą (przez 9 lat!). Dziś piosenkarz jest mężem armeńsko-syryjskiego malarza Jwana Yosefa. W grudniu do rodziny Martina dołączyła urodzona przez surogatkę dziewczynka Lucia Martin-Yosef.

Neil Patrick Harris

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Neil Patrick Harris (@neilpatrickharris)

Kiedy wyznał swoją prawdziwą orientację w 2006 roku, opinia publiczna była w szoku. Głównie dlatego, że aktor odgrywał wtedy rolę amanta w bijącym rekordy popularności serialu "Jak poznałem waszą matkę". Harris dodał, że od 2003 roku żyje w związku z aktorem, Davidem Burtką. W 2014 roku na świat przyszły urodzone przez surogatkę dzieci: syn, Gideon Scott i córka, Harper Grace.

Jacek Poniedziałek

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jacek Poniedziałek (@jacekponiedzialek)

Jacek Poniedziałek dokonał jednego z najgłośniejszych coming outów w polskim show-biznesie. Stało się to w 2005 roku, w czasach, w których zazwyczaj obsadzono go w roli amantów. Aktor przyznał później, że był w 18-letnim związku z reżyserem teatralnym Krzysztofem Warlikowskim. Od tego momentu, Jacek Poniedziałek aktywnie wspiera walkę środowisk LGBTQ+ o równe prawa. 

Marek Barbasiewicz

Marek Barbasiewicz, aktor teatralny i filmowy (znany m.in. z "Czterej pancerni i pies" czy serialu "Na dobre i na złe") dokonał pierwszego w historii polskiego show-biznesu publicznego coming outu. Prawdziwą orientację seksualną wyjawił w 1992 roku w wywiadzie dla magazynu "Pani", po tym jak pojawiły się plotki o jego romansie z nastolatką. Zdradził również, że od 1978 roku jest w stałym związku z mężczyzną. 

Cynthia Nixon

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cynthia Nixon (@cynthiaenixon)

Cynthia Nixon zyskała międzynarodową sławę dzięki roli Mirandy Hobbs w przebojowym serialu HBO "Seks w wielkim mieście". Choć grała tam twardą panią prawnik, która nie stroni od mężczyzn i randek, w rzeczywistości aktorka jest zdeklarowaną biseksualistką. O związku z Christine Marinoni poinformowała media w 2006 roku, wcześniej przez 15 lat żyła profesorem angielskiego Dannym Mozesem, z którym ma nawet dwójkę dzieci Samanthę i Charlesa Ezekiela. 

Tomasz Raczek

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tomasz Raczek (@tomekraczek)

Coming out Tomasza Raczka odbył się w wielim stylu. Popularny i ceniony od lat dziennikarz i krytyk filmowy w przedmowie do książki "Berek" ujawnił, że od piętnastu lat jest partnerem życiowym autora publikacji - Marcina Szczygielskiego. Dwa lata później, w 2008 roku panowie zostali wybrani "najpiękniejszą parą" w plebiscycie Róże Gali. 

Qczaj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Qczaj (@qczaj)

Qczaj to popularny trener fitness, który zyskał sławę w polskiej telewizji dzięki swoim wyjątkowym metodom ćwiczeń. W tym roku Qczaj dokonał publicznego coming outu. Poza wyjawieniem swojej prawdziwej orientacji seksualnej, trener zdradził również, że w dzieciństwie był wykorzystywany przez znajomego rodziny. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Qczaj (@qczaj)

Łukasz Jakóbiak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Łukasz Jakóbiak (@20m2)

Łukasz Jakóbiak przyznał się, że jest gejem w nowoczesny sposób, za pośrednictwem filmu na swoim kanale 20m2. "To o czym mówię jest ważne dla mnie, żebym mógł czuć się wolny. Nigdy jeszcze nie mówiłem, że jestem gejem. To niesamowite, bo nagrałem o tym materiał już trzy razy, ale nie emitowałem go, bo za każdym razem coś wynajdywałem" powiedział.

Robert Biedroń

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Biedroń✌️ (@robertbiedron)

Robert Biedroń to pierwszy polityk w historii Polski, który przyznał publicznie, że jest gejem. Co więcej, nie spotkały go przez to żadne sankcje. Dziś Biedroń startuje w wyborach prezydenckich, a także jest członkiem Parlamentu Europejskiego. Zasłynął szczególnie jako prezydent Słupska. Od 2002 roku jest w związku z Krzysztofem Śmiszkiem. 

Czytaj dalej