KULTURA

Najbardziej ekscytująca noc roku - Noc Muzeów w warszawskiej Defabryce

15.05.2019Kasia Mizera

Najbardziej ekscytująca noc roku - Noc Muzeów w warszawskiej Defabryce
Fot. materiały prasowe

Znana przez zapewne wielu z was inicjatywa Nocy Muzeów większości jej uczestników może kojarzyć się w pierwszej kolejności ze znanymi już miejscami lub co gorsza, z długimi kolejkami do wejścia. Nic dziwnego, ponieważ większość z nas nie zawsze znajduje w napiętym kalendarzu czas na odwiedzenie muzeum lub galerii, a pod namową masowego wydarzenia, i to w wieczornej formule sytuacja ta ulega zmianie.

Z tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Warszawie wybraliśmy miejsce, o którym liczymy, że jeszcze nie słyszeliście. Powodów poza obcowaniem ze sztuką jest kilka. Po pierwsze brak kolejek. Po drugie wspólny i bardzo ciekawy poczęstunek. Po trzecie - przeniesienie tradycji wernisażu lub koncertu filharmonicznego rodem z Amsterdamu, czyli wspólna degustacja wina. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak.

Warszawska Defabryka zlokalizowana tuż przy Artystycznym Żoliborzu to według nas ciekawy pomysł na spędzenie nie tylko najbliższego sobotniego popołudnia (18 maja). Sprawdźcie nie tylko program wydarzenia (https://www.facebook.com/events/606735799793397/), ale odwiedźcie samą Defabrykę. Nas to miejsce zachwyciło także na co dzień z uwagi na zlokalizowane na ul. Duchnickiej firmy, klimat i ludzi, którzy to miejsce odwiedzają korzystając chociażby z oferty firm usługowych czy restauracji.

 materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Czytaj dalej
Polecamy