TRENDY

Modne paznokcie – trendy wiosna 2019

15.03.2019Marta Roszewska

Modne paznokcie – trendy wiosna 2019

Chociaż do wiosny jeszcze daleko, na wybiegach i w prasie już wybrzmiał temat trendów na 2019 rok. Moda to jednak nie tylko ubrania czy dodatki, ale również stylizacja paznokci. Co będzie królować wiosną i latem?

Z tekstu dowiesz się m.in.:

  • dlaczego manicure hybrydowy i żelowe lakiery do paznokci są tak popularne,
  • jaki jest kolor roku Pantone,
  • jak osiągnąć efekt lustrzanych paznokci,
  • co to jest szylkretowy manicure,
  • co to jest negative space na paznokciach.

Manicure hybrydowy i żelowe lakiery do paznokci

Manicure hybrydowy już od kilku lat pojawia się na naszych paznokciach. Jego zalety to przede wszystkim trwałość. W niektórych przypadkach może utrzymywać się nawet przez 3-4 tygodnie. Co najlepsze, nie trzeba chodzić do kosmetyczki, żeby osiągnąć profesjonalny efekt.

Właśnie dlatego zestawy do robienia hybryd z lampą są tak popularne. Stosunkowo niewielkim kosztem i we własnym domu można wyczarować prawdziwe cuda na paznokciach. Dla bardziej wygodnych z kolei salony kosmetyczne również oferują mnóstwo usług z tego zakresu.

Wiele osób jednak z różnych przyczyn nie chce lub nie może stosować manicure’u hybrydowego. Jest wiele innych alternatyw dla tej metody, a najprostsza to zwyczajny lakier do paznokci.

Aby sprostać wymaganiom klientów, producenci wprowadzają żelowe lakiery do paznokci, przypominające nieco hybrydę, ale łatwo zmywalne i nie tak trwałe. Na zdrowej płytce, dobrze przygotowanej do malowania mogą one utrzymać się nawet tydzień. Produkty tego typu łatwo można znaleźć nawet w drogeriach. Sprawdź np. lakiery do paznokci Hebe

Paznokcie w kolorze roku Pantone

Instytut Pantone zdecydował, że kolorem roku tym razem będzie Living Coral, czyli tętniący życiem koralowy, zawierający w sobie także odcienie złota. Na paznokciach (szczególnie tych u stóp) wygląda bardzo dobrze, zwłaszcza przy lekko opalonej skórze.

Warto wypróbować ten kolor wiosną, ponieważ pasuje on szczególnie do aury, jaka znajduje się na zewnątrz. Dodatkowo zazwyczaj właśnie wtedy wybieramy bardziej kolorowe ubrania czy akcesoria, do których pasować będą również barwny manicure.

Metaliczne i lustrzane odbicie

Już kilka sezonów temu bardzo modne były lustrzane paznokcie. Do uzyskania tego efektu potrzebujemy kilku elementów, m.in. standardowej bazy i topu, który nie wymaga przemywania. Rolę główną gra tutaj specjalny pyłek.

Należy go wetrzeć w odtłuszczony paznokieć pokryty już bazą, lakierem i topem np. za pomocą pacynki do cieni. Na koniec można nałożyć jeszcze jedną warstwę topu i utwardzić w lampie.

Choć efekt ten nadal jest dość popularny, coraz częściej eksperymentujemy z różnymi kolorami metalicznych paznokci. Należy do nich nie tylko tafla lustra, ale barwne wariacje na ten temat.

Szylkretowy manicure

Kolejnym trendem, który już zdobywa popularność, a będzie ona coraz większa, jest szylkretowy manicure. Co to znaczy? Motyw na paznokciach przypomina nieco skorupę żółwia, zarówno jeśli chodzi o wzór, jak i kolory. Warto wiedzieć, że szylkretowym określa się też specyficzne umaszczenie kotów, które nie jest jednolite.

Barwy wykorzystane w tego typu stylizacji paznokci to ciepłe odcienie brązu i czerń. W ciekawszych odsłonach znajdziemy również pyłki, drobinkowe zdobienia. Jeżeli podoba ci się ten trend, ale masz obawy przed przesadą, spróbuj wprowadzić wzór tylko na kilku paznokciach.

Paznokcie jak dzieło sztuki

Kiedy stylizacja paznokci stała się modna w salonach kosmetycznych, z czasem klienci zaczęli wymagać więcej. Pojawiły się potem ulubione postacie z kreskówek, motywy filmowe, a nawet inspiracje obrazami znanych malarzy.

Obecnie można nie tylko malować paznokcie, tworząc na nich skomplikowane wzory, ale również naklejać różne zdobienia 3D, także samodzielnie. Wachlarz możliwości staje się niemal nieograniczony, ponieważ na tej pozornie małej przestrzeni można zmieścić bardzo wiele.

Lakiery nude zawsze na topie

Wypielęgnowane dłonie nigdy nie wyjdą z mody. Pasują do każdej sytuacji, stroju i okazji. Czasem wystarczy tylko bezbarwny lakier lub odżywka do paznokci, a nawet niepomalowana płytka, aby osiągnąć dany efekt.

Pomóc może również używanie lakierów w odcieniach nude. Bez względu na to, jakie odcienie będą modne, naturalny manicure zawsze wygląda doskonale. Dodatkowym plusem jest fakt, że dość późno widać na nim odrosty i drobne niedoskonałości.

Negative space

Niezwykle ciekawy trend to również używanie bardzo naturalnego lakieru do paznokci lub samej bazy i malowanie motywów na powierzchni tak, aby widoczny był kolor płytki.

Minimalizm z odrobiną ekstrawagancji to idealny kompromis między krzykliwymi trendami a naturalnością. Trend negative space szczególnie przyciąga wzrok, jeśli wykorzystuje się geometryczne wzory.

 

Czytaj dalej
Polecamy