URODA

Moda na trychologa, czyli sprawdzone sposoby na piękne włosy

25.04.2019 Fashion Post

Moda na trychologa, czyli sprawdzone sposoby na piękne włosy
Fot. Imaxtree

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Poprosiliśmy specjalistę trychologa z warszawskiej kliniki Medical Hair & Esthetic Panią Agnieszkę Trepkę o rozwianie wątpliwości dotyczących właściwej pielęgnacji włosów i co ważniejsze i coraz modniejsze pięlęgnacji skóry głowy.

Redakcja: Pani trycholog – czy istnieją sposoby abyśmy mieli włosy gwiazd hollywood i to najlepiej te, które widzimy na pierwszych stronach gazet?

Agnieszka Trepka: Oczywiście że tak. Jeśli podejdziemy do tego systemowo. Czyli nie tylko będziemy myśleć o efekcie przyjemnego dotyku naszych włosów lub odpowiedniej koloryzacji ich u fryzjera.

Pani trycholog, na co dzień spotyka się Pani z klientami, którzy nie tylko mają problemy, ale chcieliby po prostu zadbać o swoje włosy.

Tak, trychologia pomaga również po prostu zadbać o to, aby finalnie mieć piękne włosy. Moim klientom nie tylko doskwiera łupież lub nadmiernie wypadające włosy.

Czy są jednak jakieś tajne sposoby, które każdy może zastosować w domu?

Oczywiście i to niekoniecznie tajne (śmiech), część pielęgnacji możemy wykonywać spokojnie sami.

Po pierwsze
Niewiele osób dba o skórę głowy w taki sam sposób, jak o resztę swojego ciała. A to właśnie o skórę głowy powinniśmy dbać w najszczególniejszy sposób. Dlaczego? Ponieważ stan naszych włosów zależy od kondycji właśnie skóry głowy. Jak to robić? Jeśli trycholog w pierwszej kolejności nie zaleci innych zabiegów, należy regularnie stosować peelingi przeznaczone specjalnie do skóry głowy. Preparatami rekomendowane przez trychologów także z kliniki Medical Hair & Esthetic są produkty hiszpańskiej marki DSD de Luxe.

Po drugie
Szampon powinniśmy dobierać do skóry głowy a nie do włosów. Jeśli mamy skórę głowy przetłuszczającą się używamy szamponów przeciw łojotokowych, w przypadku skóry suchej, łupieżowej stosujemy szampony likwidujące łupież oraz nawilżające. Jeśli natomiast wypadają nam włosy sięgamy po szampony odżywcze i bogate w substancje aktywne, witaminy i minerały, które uzupełnią braki w cebulkach i zahamują wypadanie.

Imaxtree
Fot. Imaxtree

Po trzecie
Po trzecie – zwracajmy uwagę na jakość składników naszych kosmetyków. Jeśli chcemy osiągnąć efekt szybszego wzrostu włosów składniki jakich powinniśmy szukać w składach są: placenta, kofeina, papryczka chili, kapsaicyna, wyciągi z czarnej rzepy, cynk, żelazo, magnez , witaminy A,B,C,E. 

Po czwarte
Nie bójmy się, ani nie mówmy sobie, że zaoszczędzimy na wizycie u trychologa. Ponieważ jesteśmy specjalistami, którzy skracają czas osiągnięcia efektów. Nie zawsze to błędnie dobrany kosmetyk jest powodem ich braku. Trycholog przeprowadzi bardzo szczegółowy wywiad, zbada skórę głowy i w razie potrzeby skieruje na badania lekarskie lub dobierze nam zabiegi i kosmetyki do domowej pielęgnacji.

Po piąte
Nasze włosy to wizytówka naszego stanu zdrowia. Każdy z nas chce mieć piękne i zdrowe włosy a bardzo często na co dzień po prostu niewłaściwie o nie dbamy i dopiero jak coś zaczyna się złego dziać to wpadamy w panikę i sięgamy po nieznane nam produkty, które nie zawsze są w stanie pomóc. Tak więc trycholog to osoba, która na pewno wam pomoże. Wizyta jest przyjemna i wiele możemy się dowiedzieć o naszej skórze głowy i włosach oraz prawidłowo dobranej pielęgnacji.

Po szóste
Trychologia to nie tylko kosmetyki. Nowoczesne technologie zawitały także do naszej dziedziny i służą szerokim spektrum potrzeb włosów. Do dyspozycji mamy szereg szybkich i bezbolesnych zabiegów, które znacząco przewyższają siłą i szybkością efektów produkty np. dostępne w aptekach.

Po siódme
Trychologia nie jest dedykowana wyłącznie osobom z problemami, bądź tym którzy wiedzą że je mają. Trychologia pozwala wzmocnić włosy, sprawić że będą szybciej rosnąć, będą grubsze, bardziej odporne na wypadanie, a zespoły mieszków włosowych, które dotychczas produkowały słabej jakości włos jesteśmy w stanie pobudzić do produkcji w wiele silniejszego włosa.

Nie traktujmy wizyty u trychologa tylko jako mody, ale jako standard prawidłowego dbania o stan naszego zdrowia i utrzymania lub osiągnięcia pięknych zdrowych włosów.

Zdjęcia z analizy kondycji skóry głowy. 

Serdecznie zapraszam na konsultacje w warszawskiej klinice Medical Hair & Esthetic. Eksperci trycholodzy to Magdalena Kania i Agnieszka Trepka. Więcej informacji: www.trychologwarszawa.pl