MODA

Melissa w ekskluzywnej kolekcji zaprojektowanej z Opening Ceremony

12.07.2019Kasia Mizera

Melissa w ekskluzywnej kolekcji zaprojektowanej  z Opening Ceremony
Fot. materiały prasowe, Instagram

Po współpracy z największymi nazwiskami światowej mody, tym razem Melissa łączy siły z Opening Ceremony – marką oryginalnych ubrań i siecią innowacyjnych butików. Wspólnie przedstawiają wyjątkową kolekcję obuwia: trzy zupełnie nowe modele Melissa dla kobiet.

Klasyczne modele w nowej wersji

Carol Lim i Humberto Leron stworzyli Opening Ceremony w 2002 r. na skrzyżowaniu mody z kulturą. Ich kolekcje łączą odkrycia z podróży ze znanymi i lubianymi elementami współczesnego stylu. Współpraca Melissa i Opening Ceremony to spotkanie marek, które tworzą dla najbardziej kreatywnej młodzieży świata. Projektanci Opening Ceremony sięgnęli do archiwów Melissa, by zaprezentować najbardziej klasyczne modele plastikowego obuwia w nowych wersjach, wzbogaconych o zaskakujące faktury. Kolekcję oparto na strukturze rybackiej sieci, która, w połączeniu z kobiecymi fasonami i letnią paletą barw, tworzy energiczny, wakacyjny efekt.

„Bardzo cieszymy się ze współpracy z Melissa w tym sezonie,” mówi Carol Lim, współzałożycielka Opening Ceremony. „Odkryliśmy tę markę w 2002 roku, gdy z Humberto byliśmy w Brazylii i odkryliśmy te zabawne i superwygodne buty. Od tej pory jesteśmy ich fanami! Nasza pierwsza współpraca z Melissa doprowadziła do powstania kolekcji, która wyraża wspólne wartości naszych marek".

Kolekcja Melissa / Opening Ceremony to trzy zupełnie nowe modele damskich butów: sportowe klapki Flip, klapki na blokowym obcasie Ladii oraz klasyczne sandały Hatch. Nostalgiczna seria nawiązuje do stylu lat 90. Występują w niej jaskrawe kolory i krzykliwe połączenia barw, które podkreślą wyjątkowy charakter noszących je dziewczyn. Każdy model w kolekcji został wykonany z wegańskiego tworzywa, z którego słynie Melissa, i będzie doskonałą i zabawną propozycją na lato.

Produkty Melissa zaprojektowane we współpracy z Opening Ceremony są dostępne od 27 czerwca w butiku Opening Ceremony w Nowym Jorku i na OpeningCeremony.com, w salonach Galeria Melissa w Nowym Jorku, Londynie i Sao Paulo oraz na lojamelissa.com.br. Światowa premiera kolekcji odbędzie się 12 lipca, gdy kolekcja trafi do globalnej sprzedaży online na shopmelissa.com i shopmelissa.uk oraz w wybranych butikach na całym świecie.

Czytaj dalej
Polecamy