MODA

Małgorzata Rozenek-Majdan urodziła!

10.06.2020Fashion Post

Małgorzata Rozenek-Majdan urodziła!
Fot. instagram.com/m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan urodziła! "Perfekcyjna Pani Domu" oraz jej mąż Radosław Majdan właśnie poinformowali fanów, że zostali rodzicami. 

Małgorzata Rozenek-Majdan długo starała się zajść w ciążę. By tak się stało, próbowała in vitro (dzięki tej metodzie na świat przyszła dwójka synów celebrytki). Podczas starań o ciążę, Rozenek dwa razy poroniła, z czego zwierzyła się w wywiadzie dla TVN:

"Do 12 tygodnia, po zapłodnieniu in vitro staramy się nie cieszyć tym faktem, bo wiemy, że wszystko się może jeszcze wydarzyć. Ja muszę przyznać, że u mnie się to wydarzyło i to dwa razy. To jest straszne, bo z jednej strony masz ogromną radość i bardzo się cieszysz, chcesz się z tym podzielić ze wszystkimi, z rodzicami, ale wiesz, że to nie ma sensu. Nawet twój mąż się z tego nie cieszy, bo nie może, nie wie, jak to się skończy".

Małgorzata Rozenek-Majdan, tak jak miliony kobiet w Polsce, mierzy się z problemami, które nie pozwalają jej zajść w ciążę. Sukces upatruje więc tylko w in-vitro. Niestety, rząd w postaci Prawa i Sprawiedliwości zamknął dotację na możliwość korzystania z tej metody. W związku z tym Rozenek-Majdan postanowiła zaangażować się w rozpowszechnianie wiedzy na temat tej, nadal kontrowersyjnej, metody. Na temat in vitro napisała nawet książkę "In vitro: intymne rozmowy".

"Długie poszukiwania bohaterów, kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt godzin rozmów, wiele łez, radości, śmiechu oraz smutku... Jestem dumna z tego, że książka »In vitro. Rozmowy intymne« właśnie ujrzała światło dzienne. Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie in vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy, służy jako narzędzie walki politycznej" pisała po premierze w poście na Instagramie.

Gwieździe udało się finalnie zajść w ciążę, o czym poinformowała fanów w grudniu 2019 roku. Dziś Rozenek-Majdan podzieliła się z opinią publiczną szczęśliwą nowiną - prezenterka urodziła syna! Gratulujemy!

Czytaj dalej