URODA

Makijaż na 2019 rok

05.04.2019Wojciech Szczot

Makijaż na 2019 rok
Fot. Imaxtree

Zastanawiacie się jakie są trendy w makijażu na wiosnę-lato 2019? Na wstępie powiemy Wam, że tak jak i sezon temu odrzucimy agresywny, mocny makijaż na rzecz prawie niewidocznego. Make up no make up bardzo dobrze radzi sobie na wybiegach, na Instagramie i na ulicach wielkich miast. Pora postawić na naturalność! Z drugiej strony nie zrezygnujemy z kolorowych cieni do powiek. Wręcz przeciwnie, używać będziemy całej palety kolorystycznej i nie będziemy się trzymać wytyczonych lini. Tak przynajmniej radzą projektanci w pokazach na wiosnę-lato 2019.  
 

Make Up No Make Up

Konturowanie? Szminka dopasowana kolorystycznie do odcienia na powiece? Zapomnijcie o tym. Wiosna-lato 2019 to powrót do zasad. Niewidzialny makijaż będzie wówczas najbardziej pożądany. Polubimy go, bo żeby taki osiągnąc nie trzeba będzie wypchanej kosmetyczki, a wystarczy kilka magicznych sztuczek. Pamiętajcie, że make up no make up wymaga perfekcyjnej skóry. Można ją delikatnie podkreślić rozświetlaczem, a dla równowagi pomalować brwi. Taki makijaż ma wiele zalet: po pierwsze pasuje wszędzie, gdzie tylko się znajdziemy, w pracy, na spotkaniu ze znajomymi czy na wieczornym wyjściu. Po drugie nie wymaga wiele czasu i pracy, a możemy wyglądać jak na wybiegu. Taki makijaż zdecydowanie nie odwróci uwagi od dodatków, biżuterii czy świetnej stylizacji.  

Na zdjęciach: Adeam, Alexander Wang, Altazurra, Balmain, Brandon Maxwell, Ferretti, Philip Plein.  

Brokat na ustach 

W zeszłą zimę projektanci lansowali brokat na oczach, im grubszy i bardziej intensywny tym lepszy. Na wiosnę-lato 2019 brokat zawędruje na usta. Do tak intensywnego efektu wystarczyć będzie make up no make up, to brokat na ustach ma zrobić całą robotę! Spójrzcie na pokaz Jeremy'ego Scotta na wiosnę-lato 2019 - taki look świetnie sprawdzi się na imprezach w trakcie karnawału lub na wieczornych galach. Stawiamy na metaliczny efekt na ustach - w odcieniu srebrnym, złotym lub modnego w tym sezonie wg. Pantone - Living Coral.  

Na zdjęciach: Browne, Jeremy Scott 

Kolorowe usta

Trend na delikatny, ledwo widoczny makijaż zdominuje 2019 rok. Zamiast malować oko ostrą kreską i ciemnymi cieniami do powiek postawimy na mocne usta. Tej wiosny rządzić będą usta pomalowane kolorami tęczy. Tak jak i rok temu głównie sięgać będziemy po czerwony, ale w naszej kosmetyczce powinien pojawić się też fiolet, żółć czy fuksja.  

Na zdjęciach: Aigner, Hellessy, Jakubowski, Laroche 
 

Cienie na skroniach 

Na wiosnę 2019 cienie już nie tylko na powiece, ale i poza nią. Projektanci nie starają się trzymać określonej formy, a wykroczyć daleko poza nią. Spójrzcie tylko na pokazy: Genny, Zambelli czy Marras. Makijażystki pomalowały modelkom również skroń. Paleta kolorystyczna jest dowolona, ale pamiętajcie, ten makijaż nie nadaje się na co dzień! Na wielkie wyjście - jak znalazł. 

Na zdjęciach: Anna Sui, Area, Genny, Marras, Yudashkin, Zambelli  

Biale rzęsy

Tak, dobrze czytacie, już nie czarne, niebieskie czy doklejane (tego trendu akurat nigdy nie lubiliśmy). Na wiosnę możemy spokojnie pomalować rzęsy na biało. Projektanci zainspirowali się albinosami, a do delikatnego makijażu (ciągle make up no make up) dobrali stylowe makijażowe dodatki. Białe rzęsy pasują do tego wszystkiego idealnie. Biel zresztą na wiosnę nie tylko na rzęsach, ale i jako kreski na powiekach.  

Na zdjęciach: Annakiki, House of Holland 

Neonowe powieki

Neon wraca jak bumerang. Pojawi się ponownie na wiosnę 2019. Bardziej odważne kobiety malować będą swoje powieki według równych linii na neonowe kolory: mocny turkus, ostry róż czy krwistą czerwień. Szczególnym hitem będą metaliczne kolory na powiekach, np. niebieski. Powieki w 2019 będą w makijażu najważniejsze.  

Na zdjęciach: Afterhomework, Byblos, Cividini, Jacobs, Lanyu 

Głęboka czerń na powiekach

To odpowiedź na słynną „pandę” na powiece. Zamiast cieniowania malować będziemy mocne formy, w jednolitym kolorze. To makijaż jak najbardziej wieczorowy.  

Na zdjęciach: Andrew, Macdonald, Van Noten 

Czytaj dalej