MŁODA POLSKA

Maciej Józwicki z Duetu Rad laureatem Złotej Nitki!

25.10.2019Wojciech Szczot

Maciej Józwicki z Duetu Rad laureatem Złotej Nitki!
Fot. Materiały prasowe

Triumfowali już w Katowicach, kiedy na KTW Fashion Week słynna szkoła Polimoda nagrodziła ich miesięcznym kursem we Florencji. Wczoraj połowa duetu RAD, Maciej Józwicki otrzymał jedną z głównych nagród na Łódź Young Fashion - Złotą Nitkę

Konkurs Złota Nitka skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – polskich artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1989 r. Dwa lata temu został włączony w program organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Miasto Łódź wydarzenia promującego młodych projektantów, czyli Łódź Young Fashion.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Złotej Nitki była „Przyszłość” i choć najważniejszym kryterium konkursowym była użyteczność kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”, jury brało pod uwagę także świeże spojrzenie na światowe trendy i odwagę w prezentowaniu własnego stylu. Taka właśnie okazała się propozycja Macieja Józwickiego, który w finałowej rozgrywce pokonał 14 innych młodych twórców z całej Polski. Jego kolekcja, zatytułowana „Wiesia”, to opowiedziana za pomocą kapeluszy, marynarek i koszul historia o Polsce oraz słowiańskiej tożsamości Środkowo-Wschodniej Europy. Jak bowiem powiedział młody artysta: „Przyszłość nie mogłaby istnieć bez tego, co już minęło”. Projektant zyskał także możliwość zaprezentowania swojej kolekcji w finale międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award 2019, który odbędzie się w Centrum Promocji Mody ASP już w sobotę 26 października.

Czytaj dalej
Polecamy