KULTURA

Lenny Kravitz już dziś wystąpi w Łodzi!

08.05.2019Antonina Rafałowska

Lenny Kravitz już dziś wystąpi w Łodzi!

Aktywny od 30 lat i dobrze znany polskiej publiczności Lenny Kravitz wystąpi już dziś wieczorem w łódzkiej Atlas Arenie. Jeśli chcecie zobaczyć gwiazdę sceny i również kina na żywo jest jeszcze szansa - ostatnie bilety nadal są w sprzedaży! Ceny zaczynają się już od 125 złotych. 

Trasa promuje najnowszy, jedenasty już album ,,Raise Vibration", który artysta wydał 8 września ubiegłego roku. Na krążek składa się 12 utworów, z czego cztery są oficjalnymi singlami. Najpopularniejszy ,,Low" został wzbogacony ciekawym teledyskiem. Na próżno szukać w nim przepychu czy popularnych dziś efektów specjalnych. Kamera kręci się dookoła grającego na perkusji Kravitza. Mamy wrażenie, że podglądamy go w tej intymnej sytuacji. Światło jest przytłumione, a artysta skupiony jest wyłącznie na śpiewie i grze. Jego bosy i spocony wizerunek momentami przepleciony jest z wokalistką, która uzupełnia utwór chórkami. 

 

 

Lenny Kravitz urodził się w 1964 roku. Jego ojcem jest producent NBC Seymour Kravitz, a matką aktorka Roxie Alberthy Roker. Jako dziecko śpiewał w chórze. Jak podkreśla jego słuch muzyczny ukształtowała Ella Fitzgerald i Miles Davis. Jeszcze w liceum poznał Nicolasa Cage'a i Slasha. 

Swoją debiutancką płytę ,,Let Love Rule" wydał w 1989, a zaledwie rok później rozpoczął współpracę z Madonną. Jest odpowiedzialny m.in. za kompozycje utworu ,,Justify My Love". Z roku na rok jego płyty okazywały się coraz to większym sukcesem. ,,Mama Said" z 1991 roku uzyskała w USA status złotej płyty. W 1995 za utwór ,,Fly Away" z trzeciej płyty otrzymał upragnioną nagrodę Grammy. W jego dyskografi znajdziemy również sountracki. Wraz z Eltonem Johnem nagrali dwa utwory do filmu ,,Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy". ,,Raise Vibration" jest jedenastym albumem w jego dorobku. 

Lenny znany jest nie tylko ze swojej muzycznej i filmowej kariery. W ostatnich latach spotykał się z najpiękniejszymi kobietami Hollywood -  Naomi Campbell, Kate Moss, Natalie Imbruglią, Adrianą Limą czy Nicole Kidman. Ze swoją byłą żoną Lisa Bonet ma córkę Zoë Kravitz, którą znamy chociażby z fenomenalnej roli w serialu ,,Wielkie Kłamstewka". 

 

 

 

Czytaj dalej