KULTURA

Kirsten Stewart zagra księżną Dianę w filmie biograficznym "Spencer"

18.06.2020Wojciech Szczot

Kirsten Stewart zagra księżną Dianę w filmie biograficznym

W planach jest kolejny film biograficzny o księżnej Dianie. "Spencer" w reżyserii Pabla Larrain'a ma się skupić na pewnym weekendzie w latach 90., w czasie którego Lady Di podjęła decyzję o rozwodzie z księciem Karolem. Do głównej roli została obsadzona znana m.in. z sagi "Zmierzch" Kirsten Stewart. Dobry wybór?

Historia tragicznie zmarłej księżnej Diany, znienawidzonej przez rodzinę Windsorów, do dziś wywołuje obsesję wśród fanów, którzy w trakcie jej życia nazywali ją "królową ludzkich serc". Chociaż na temat jej działalności jako księżnej Walii i żony księcia Karola, powstało wiele dokumentów i jeden film pełnometrażowy, Hollywood wciąż domaga się nowych produkcji opowiadającej o Dianie. Jedną z nich ma stworzyć Ryan Murphy, reżyser odpowiedzialny za takie przebojowe seriale jak "Glee", "American Horror Story" czy "Pose". W zapowiadanym na 2021/2022 rok trzecim sezonie serialu "American Crime Story" Murphy ma zamiar opowiedzieć historię burzliwego trójkąta: Diana Spencer - Karol - Kamila Parker Bowles. 

Do produkcji filmu o Lady Dianie przygotowuje się też Pablo Larrain (wcześniej zrealizował film "Jackie" o Jacqueline Kennedy). "Spencer" ma opowiadać o jej ostatnich świętach spędzonych w House of Windsor w Sandringham w latach 90. To właśnie wtedy Diana podjęła decyzję o rozwodzie z księciem Karolem. 

Scenariusz do filmu napisze Nick Knight, a w głównej roli zobaczymy Kirsten Stewart (znaną z sagi "Zmierzch"). Kirsten Stewart zdobyła Cezara za kreację w filmie "Clouds of Sils Maria", była pierwszą amerykańską aktorką, którą spotkał taki zaszczyt. 

Produkcja filmu ma się rozpocząć na samym początku 2021 roku. 

Czytaj dalej