KULTURA

Kanye West wystąpi z chórem na festiwalu Coachella!

02.04.2019Antonina Rafałowska

Kanye West wystąpi z chórem na festiwalu Coachella!

Od początku 2019 roku, w każdą niedzielę Kanye West wraz z chórem odtwarzają utwory artysty. W wykonaniach towarzyszą im m.in.: Kaye Fox, 070 Shake czy Kid Cudi, a na samą ,,uroczystość” zapraszane są same gwiazdy (Katy Perry, Orlando Bloom). Sunday Service, bo tak nazywa się coniedzielne koncertowanie, to nie tylko występ muzyczny. Kanye znany ze swojego dużego ego zdaje się tworzyć konkurencję dla chrześcijańskiej mszy i zakładać własną religię. Muzyk Tony Williams powiedział, że celem Sunday Service jest ,,szerzenie miłości w efektywny sposób”.

Sunday Service zapowiada nową płytę Kanye Westa

Sunday Service to świetna kampania marketingowa dla Kanye. Mówi się, że tak jak cotygodniowe darmowe wydania w 2010 roku GOOD Fridays promowały płytę My Beautiful Dark Twisted Fantasy, tak samo Sunday Service zapowiada nowy krążek Yandhi, którego data wydania jest nieustannie zmieniana. Cotygodniowe koncerty przypominają również słuchaczom zapomniane utwory i nadają nowe brzmienie całemu jego dorobkowi. Pojawił się też utwór "We Have Everything We Need”, który może być kawałkiem z nowej płyty. Wszystkie wydarzenia relacjonuje na swoich Instagram Stories żona artysty Kim Kardashian oraz reszta rodziny, która mniej lub bardziej regularnie uczestniczy we wspólnym muzykowaniu. Unikalnym bowiem elementem Sunday Service jest poczucie wspólnoty, które wytwarza śpiewanie w tak licznej grupie. Każdy z obecnych aktywnie ucztestniczy, dzieci tańczą dookoła, a wiele elementów show jest improwizowanych. Niewątpliwego uroku całości dodaje otoczenie - drzewa, otwarta przestrzeń i górzyste podłoże. Z początku wydarzenia odbywały się w ogromny białym namiocie oświetlonym na różne intensywne kolory.

Coachella Festival 2019: Kanye West wystąpi z chórem!

Sunday Service do tej pory zarezerwowane dla wybranych (jak i samolot transportujący gości w miejsce eventu) otwiera się na szerszą publiczność. Jak ogłosił bowiem Kanye West, wraz z chórem będą uczestnikami tegorocznej odsłony Festiwalu Coachella! Dzień koncertu nie jest też przypadkowy, gdyż będzie to … niedziela Wielkanocna. Koncert Sunday Service nie jest atrakcją wyłącznie dla fanów muzyki rappera, ale i dla miłośników wielogłosowych aranżacji, improwizowanych występów i energetycznych show.

Czytaj dalej