LIFESTYLE

#jestemwdomu: Marzena Singh, redaktor naczelna Fashion Magazine i Fashion Post

19.03.2020Wojciech Szczot

#jestemwdomu: Marzena Singh, redaktor naczelna Fashion Magazine i Fashion Post
Fot. Archiwum prywatne

Nadchodzące dwa tygodnie na pewno będą trudne. Epidemia koronawirusa zmusiła nas wszystkich do radykalnej zmiany stylu życia. Rząd i Ministerstwo Zdrowia apeluje, by pozostać w domach, pracodawcy kierują pracowników na pracę zdalną, a restauracje, bary i kluby zostały właśnie zamknięte. Odwołane zostały wszystkie imprezy z frekwencją powyżej 50 uczestników, msze, festiwale, spektakle oraz seanse filmowe. W obliczu pandemii wszyscy "jedziemy na tym samym wózku". 

Postanowiliśmy zapytać się gwiazd, osób z branży mody, projektantów, stylistów, makijażystów, fryzjerów, influencerów i fotografów jak radzą sobie z nową sytuacją, jak nie dają się narastającej panice i co zrobią, gdy wszystko wróci do normy. Sprawdźcie co nam powiedzieli! 

Marzena Singh, redaktor naczelna Fashion Magazine i Fashion Post

Co będziesz robić w domu przez najbliższe 2 tygodnie? 
 

Zdajemy sobie wszyscy sprawę jak ważne jest żeby w najbliższym czasie pozostać w domach. Nadchodzący czas poświęcę na planowanie kolejnego numeru Fashion Magazine, zbieranie inspiracji, odwiedzanie wirtualnych wystaw i rozmowy z moim zespołem o planowanych sesjach, wywiadach i tematach do letniego wydania. Będę też oczywiście grać w gry planszowe z moim 10-letnim synkiem i produkować domowej roboty balsam do ciała z masłem shea.
 
Jak nie wpaść w panikę przez aktualną sytuację na świecie? 
 

Trudno jest nie poddawać się ogólnemu nastrojowi, jaki teraz panuje chyba wszędzie na świecie, ale myślę, że najważniejsze jest, by zachować spokój i dbać o siebie – wysypiać się, stosować zrównoważoną dietę i dbać o odporność organizmu. Warto także zrobić w tym czasie coś dla innych, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się przyłączyć do walki z koronawirusem w Polsce i pod hasztagiem FASHIONWSPIERA zaoferować pomoc finansową jednemu z polskich szpitali w postaci 20% przychodu ze sprzedaży egzemplarzowej Fashion Magazine oraz e-wydania, jak również ze sprzedaży reklam na naszym serwisie fashionpost.pl
 
Pierwsze 3 rzeczy, które zrobisz, gdy wszystko wróci do normy? 
 

Na pewno wybiorę się do Tate Modern na wystawę Yayoi Kusamy, słynnej japońskiej artystki, a także zobaczyć prace niezapomnianego Andy’ego Warhola, ikony współczesnej sztuki, które będą pokazywane w Tate Modern pierwszy raz od prawie 20 lat. Chciałabym także jak najszybciej przylecieć do Polski i wziąć udział we wszystkich zaplanowanych pokazach mody i konkursach dla młodych projektantów, które zawsze co roku bardzo wspieramy i nagradzamy.

Czytaj dalej