LIFESTYLE

#jestemwdomu: Kasia Sokołowska

24.03.2020Wojciech Szczot

#jestemwdomu: Kasia Sokołowska
Fot. Dawid Klepadło / jesienne wydanie Fashion Magazine (2019)

Nadchodzące dwa tygodnie na pewno będą trudne. Epidemia koronawirusa zmusiła nas wszystkich do radykalnej zmiany stylu życia. Rząd i Ministerstwo Zdrowia apeluje, by pozostać w domach, pracodawcy kierują pracowników na pracę zdalną, a restauracje, bary i kluby zostały właśnie zamknięte. Odwołane zostały wszystkie imprezy z frekwencją powyżej 50 uczestników, msze, festiwale, spektakle oraz seanse filmowe. W obliczu pandemii wszyscy "jedziemy na tym samym wózku". 

Postanowiliśmy zapytać się gwiazd, osób z branży mody, projektantów, stylistów, makijażystów, fryzjerów, influencerów i fotografów jak radzą sobie z nową sytuacją, jak nie dają się narastającej panice i co zrobią, gdy wszystko wróci do normy. Sprawdźcie co nam powiedzieli! 

Kasia Sokołowska - reżyserka pokazów mody

Co będziesz robić w domu przez najbliższe 2 tygodnie? 

Duża część mojej pracy to część koncepcyjna, twórcza więc będę robić to samo, co dotąd. Natomiast czas, który nieoczekiwanie, jak my wszyscy, zyskałam, wykorzystam na pielęgnowanie zdrowej rutyny:
codziennie rytuały, porządki w dokumentach, pamiątkach, bibelotach, zaległości książkowe i serialowe. Dotąd nigdy wcześniej nie udało mi się obejrzeć żadnego z głośno komentowanych, wybitnych seriali (śmiech).
 
Jak nie wpaść w panikę przez aktualną sytuację na świecie? 

Nie jestem panikarą. Z natury jestem raczej optymistką. Staram się zrozumieć co się stało i dlaczego. Takie sytuacje paradoksalnie pozwalają wyostrzyć widzenie, skupić się na tym, co ważne. To będzie mój obecny focus i zarazem koło ratunkowe.  
 
Pierwsze 3 rzeczy, które zrobisz, gdy wszystko wróci do normy? 

Nie wiem czy wróci, w dotychczasowej wersji… Natomiast nie mogę z pewnością doczekać się kolejnych podróży, kolejnych fascynujących projektów zawodowych i tego, by swobodnie dzielić czas z innymi -czego Wam wszystkim życzę!

Czytaj dalej