LIFESTYLE

#jestemwdomu: Kamila Kołpacka @kbrazilka, właścicielka firmy @letterbag

24.03.2020Wojciech Szczot

#jestemwdomu: Kamila Kołpacka @kbrazilka, właścicielka firmy @letterbag
Fot. instagram.com/kbrazilka

Nadchodzące dwa tygodnie na pewno będą trudne. Epidemia koronawirusa zmusiła nas wszystkich do radykalnej zmiany stylu życia. Rząd i Ministerstwo Zdrowia apeluje, by pozostać w domach, pracodawcy kierują pracowników na pracę zdalną, a restauracje, bary i kluby zostały właśnie zamknięte. Odwołane zostały wszystkie imprezy z frekwencją powyżej 50 uczestników, msze, festiwale, spektakle oraz seanse filmowe. W obliczu pandemii wszyscy "jedziemy na tym samym wózku". 

Postanowiliśmy zapytać się gwiazd, osób z branży mody, projektantów, stylistów, makijażystów, fryzjerów, influencerów i fotografów jak radzą sobie z nową sytuacją, jak nie dają się narastającej panice i co zrobią, gdy wszystko wróci do normy. Sprawdźcie co nam powiedzieli! 

Kamila Kołpacka, @kbrazilka, właścicielka firmy @Letterbag

Co będziesz robić w domu przez najbliższe 2 tygodnie?

Stworzyłam listę 60 rzeczy, które możemy robić gdy znudzi nam się Netflix i punkt po punkcie ją realizuje. Od piątku do niedzieli byłam pochłonięta układaniem puzzli z 1000 elementów. Ja na codzień pracuje w domu, więc ta kwarantanna aż tak bardzo nie zaburzyła mojego funkcjonowania i przechodzę przez to łagodnie. Wiadomo brakuje mi wyjść na kawę z przyjaciółką, czy na kolację ze znajomymi, ale od czego mamy FaceTime i inne video komunikatory.  Na przykład jutro jestem umówiona z koleżanką na "wirtualną herbatkę" na videorozmowie. 
 
Jak nie wpaść w panikę przez aktualną sytuację na świecie? 

Staram się zachować spokój i dystansuję się od tych wszystkich informacji, które krążą w internecie. Warto czytać informacje ze sprawdzonego źródła, a nie news'y, które ktoś usłyszał od siostry szwagra, koleżanki jakiegoś kolegi z Krakowa.  Wykorzystajmy ten czas jako inwestycje w siebie i nie śledźmy wszystkich informacji na temat tego co się dzieje na świecie, bo wtedy można rzeczywiście wpaść w panikę. Odpocznijmy od social media i weźmy do rąk książkę i zostańmy w domu na jakiś czas, aż to wszystko minie.

Pierwsze 3 rzeczy, które zrobisz, gdy wszystko wróci do normy?

Pojadę do moich rodziców spędzić z nimi czas, bo teraz jesteśmy w różnych miastach. Pójdę na kawę i croissant'a z przyjaciółką. Umowię się na ramen ze znajomymi. 

Czytaj dalej