Przedłużanie rzęs metodą 2:1 pozwala uzyskać dość naturalny efekt, a jednocześnie widocznie zagęścić naturalne rzęsy. Polega na doklejeniu dwóch rzęs do jednej naturalnej rzęsy. Niezbędny jest klej do rzęs, a także pęseta. Jak wykonać przedłużanie rzęs metodą 2:1? Jakie sztuczne rzęsy wybrać?
Rzęsy 2:1 – jakie sztuczne rzęsy wybrać do przedłużania?
W przypadku metody przedłużania rzęs 2:1 można dobrać rzęsy o różnym skręcie. Do wyboru jest skręt B, C bądź D. Warto wiedzieć, czym się charakteryzują. Otóż w przypadku skrętu B sztuczne rzęsy są lekko wygięte u nasady i pasują do naturalnych rzęs właśnie o takim kształcie. W przypadku kształtu C, rzęsy można dopasować zarówno do naturalnych prostych rzęs, jak i tych lekko podwiniętych. Z kolei kształt D zapewnia bardziej wyraźne podkręcenie. Takie rzęsy 2:1 będą pasować do wieczorowego makijażu smokey eyes czy też dziennego wyrazistego make upu. Można w ten sposób tworzyć wachlarze rzęs o różnej długości, wybierając rzęsy 2 do 1 mix, w przypadku którego w kasetce znajdują się takie o długości od 6 do 13 mm. Warto przy tym pamiętać, że długość pomiędzy sąsiadującymi rzęsami może się różnić w zakresie 2 mm. Dzięki temu można uzyskać efekt rozgwiazdy, czyli Kim Camelia. Ta metoda przedłużania rzęs 2:1 wiąże się z doborem rzęs o trzech długościach, np. 9, 11 i 13 mm. Poza różną długością można stosować także inną grubość rzęs. Warto wiedzieć, że dostępne są rzęsy 0,075, dzięki którym można zużyć mniej materiału podczas wypełniania naturalnych rzęs. Wybierając tę grubość, do jednej naturalnej rzęsy można dokleić od 3 do 5 sztucznych. Można też zdecydować się na te o grubości 0,1. W tym przypadku do jednej naturalnej rzęsy można dokleić od 1 do 3 sztucznych. Sztuczne rzęsy różnią się także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Rzęsy silk, czyli rzęsy z połyskiem pokryte warstwą silikonu to jedna z opcji. Można też wybrać rzęsy mink, czyli matowe syntetyczne rzęsy, które zapewniają lepszą przyczepność do naturalnych rzęs.
Rzęsy 2:1 – jak je wykonać krok po kroku?
Wykonanie rzęs 2:1 jest dość pracochłonne i zajmuje przynajmniej 1,5 godziny. Rzęsy stosowane w tej metodzie mogą być wykonane z jedwabiu, włókien syntetycznych czy też futra norki syberyjskiej. Najpierw naturalne rzęsy przemywa się cleanerem przy użyciu wacika bezpyłowego. W kolejnym kroku dolne włoski zasłania się płatkiem kosmetycznym. Należy go też nakleić na górną powiekę, tak aby klej nie dostał się do oczu podczas aplikacji. Klej wylewa się na nefrytową podkładkę i zanurza się w nim sztuczne rzęsy do 1/3 długości. Włoski przyklejane są od 1 do 2 mm od powieki. W ten sposób można zniwelować ryzyko uczulenia na klej. Gdy już ostatnie rzęsy zostaną doklejone do rzęsy naturalnej, używa się jeszcze płynu do przedłużania rzęs dla utrwalenia efektu. Dzięki niemu klej lepiej zastyga. Można osuszać rzęsy, stosując dmuchawę. Po przedłużaniu rzęs tą metodą nie trzeba nakładać tuszu. Rzęsy prezentują się wyraziście i bez tego. Ponadto mogą pozostać efektowne do kolejnego zabiegu przedłużania, który ma miejsce w ciągu 3-4 tygodni. Aby zachować ich estetykę jak najdłużej, trzeba oczywiście stosować specjalny grzebyczek do rozczesywania. Dzięki temu nie są sklejone i są odpowiednio rozdzielone. Rzęsy po prawidłowo wykonanym zabiegu przedłużania 2:1 nie muszą być osłabione. Jednak w przypadku ściągnięcia rzęs po kilku aplikacjach należy spodziewać się, że będą dość krótkie. Aby je przedłużyć w sposób naturalny po usunięciu sztucznych rzęs, można zastosować olejek rycynowy, który wpływa na ich szybszy wzrost.