TRENDY

Jak dobrać oprawki do koloru oczu

30.08.2019Fashion Post

Jak dobrać oprawki do koloru oczu
Fot. Materiały prasowe

Dobór oprawek to bardzo ważne ale nie najłatwiejsze zadanie. Okulary to dodatek, który może podkreślić nasz charakter, dlatego przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na kilka czynników, jednym z nich jest kolor naszych oczu! 

Kształt oprawek dobierany jest zazwyczaj do kształtu twarzy. Ważny przy wyborze okularów jest też kolor oprawek. Tu warto wziąć pod uwagę kolor oczu. W pierwszym kroku należy spojrzeć w lustro i sprawdzić odcień tęczówki. Barwa oczu to nie wszystko – należy zwrócić uwagę na to, czy mają ciepłą czy zimną barwę. Kolor brązowy może mieć ciepły bursztynowy odcień lub chłodny, przypominający gorzką czekoladę. Dla osób, które chcą uzyskać subtelny efekt warto wybrać oprawki w kolorze zbliżonym do koloru oczu, chcąc podkreślić kolor tęczówki - warto wybrać kolor kontrastowy. 

Niebieskie oczy

Jeśli twoje oczy są intensywnie niebieskie warto je wyeksponować jeszcze bardziej! Dla osób, które chcą podkreślić tę barwę warto zdecydować się na oprawki w odcieniach brązu, pomarańczowym, szarym lub fioletowym. Idealnie sprawdzą się oprawki Muscat Mendoza Havana Blue, Chiswick Havana Violet czy Bennet Smoke. 

Brązowe oczy

Dla szczęśliwych posiadaczy brązowych tęczówek warto koniecznie sprawdzić oprawki w odcieniach niebieskiego, szarości i granatu. Te barwy idealnie podkreślą brązowy kolor oczu, wydobędą jego głębię. Do wyboru są okulary: Joyce Navy, Bruce Gunmetal czy Steve Silver/Crystal. 

Zielone oczy

Dla zielonych oczu idealnym kompanem będą oprawki w mocnych, kontrastowych odcieniach - na przykład w kolorze  czerwieni i fioletu lub oprawki przezroczyste. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się modele Bennet Red Havana, Ellis Champagne lub Belova Crystal Matt. 

Fani drucianych oprawek mają ułatwione zadanie, bo są to okulary, które pasują do każdego koloru oczu. 

 

Czytaj dalej