KULTURA

Instalacja COS × MAMOU-MANI CONIFERA w Mediolanie

09.04.2019Kasia Mizera

Instalacja COS × MAMOU-MANI CONIFERA  w Mediolanie
Fot. materiały prasowe: COS

W poniedziałek marka odzieżowa COS zaprezentowała w Mediolanie instalację pt. Conifera – wielkoformatową konstrukcję wydrukowaną w 3D z surowców odnawialnych. Jej autorem jest francuski architekt tworzący w Londynie – Arthur Mamou-Mani. Dzieło będzie dostępne dla zwiedzających podczas targów Salone del Mobile 2019, od 9 do 14 kwietnia, w mediolańskim Pallazzo Isimbardi.

Arthur Mamou-Mani opisuje projekt: „Conifera łączy świat cyfrowy z rzeczywistym. Jednocześnie porusza kwestię ochrony środowiska: wykorzystuje biodegradowalny bioplastik, lokalnie produkowany i drukowany w 3D. Instalacja jest dialogiem między nowymi technologiami a tradycyjnym rzemiosłem. Tym co sztuczne inaturalne, monumentalne i lekkie. Mam nadzieję, że odwiedzający Conifera docenią jej futurystyczny aspekt, ale zobaczą w tej konstrukcji też poetycki, ludzki wymiar”.

Zaprojektowana komputerowo i wykonana w nowoczesnej technologii druku 3D, Conifera powstała z siedmiuset zespolonych bio-cegieł. Moduły wykonane z kompozytu bioplastiku i drewna tworzą przestrzenną siatkę, która umożliwia przejście z centralnego dziedzińca Palazzo Isimbardi do otaczającego budynek ogrodu.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy zaprezentować Conifera,” mówi Karin Gustafsson, dyrektorka kreatywna COS. „Praca Mamou-Maniego pozwala wyjrzeć w przyszłość. Pokazuje, co jest możliwe, gdy odnawialne surowcełączą się z inspiracjami naturą i osiągnięciami technologii. Gotowa konstrukcja jest realizacją wizji, którastopniowo ewoluowała dzięki naszej wspólnej pasji do rzemiosła i innowacji. Mamy nadzieję, że Conifera będzie taką samą inspiracją dla gości, jaką jest dla nas, a proces jej tworzenia wpłynie na przyszłość architektury i designu”.

Instalacja jest otwarta dla publiczności do 14 kwietnia 2019 r. w szesnastowiecznym Palazzo Isimbardi przyCorso Monforte 35 w Mediolanie.

Czytaj dalej
Polecamy