FASHION CLUB

Insta Research: Karolina Idziak

14.05.2019Wojciech Szczot

Insta Research: Karolina Idziak
Fot. https://www.instagram.com/idziakkarolina/

Insta Research: Karolina Idziak

Do naszej akcji Insta Research zaprosiliśmy Karolinę Idziak. Ta 25-letnia, ciemnowłosa dziewczyna rzadko pokazuje na Instagramie siebie, woli za to prezentować osobiste doświadczenia: podróże, ulubione miejsca, jedzenie, architekturę, modę czy migawki z pracy. Kolory dominujące na jej feedzie to: brąz, beż i róż. 

Fashion Post: Czym się zajmujesz?

@idziakkarolina: Aktualnie jestem freelancerem. Zajmuję się produkcją eventów i sesji zdjęciowych, głównie pod social media i szeroko rozumiany digital. Wspieram różne marki z zakresu PR i pomagam znaleźć im swój własny wizerunek w sieci, co dziś jest niezwykle ważne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Idziak (@idziakkarolina)

5 słów, które opiszą Twój feed?

Kolory, detale, miejsca, miasta, historie.

Kiedy pierwszy raz zwróciłaś uwagę na to, że spójny feed jest ważny?

Dbam o mój feed, ponieważ jest to swojego rodzaju nasza wizytówka. Dużo można powiedzieć o kimś, patrząc na to, co wrzuca i jak to wygląda w całości. Ja akurat należę do osób, które są przewrażliwione na punkcie estetycznym i przykładam do tego wielką wagę.

Czym jest dziś dla Ciebie Instagram?

Jest to kopalnia inspiracji, nie tylko do projektów zawodowych, ale i tych prywatnych. Uwielbiam go za to, że gdziekolwiek jestem mogę szybko sprawdzić, gdzie zjeść, gdzie wybrać się na zakupy czy jak odkryć nieznane wcześniej miejsca. Poza tym kocham zapisywać zdjęcia i tworzyć z nich swoje moodboard’y. Nawet na tapecie w telefonie mam siatkę zdjęć zebranych z różnych profili, którymi się zachwyciłam.

Jak pozostać sobą w social mediach?

Na pewno nie należy dać się zwariować i patrzyć ślepo na to co robią inni. Swój styl jest ważny i nie można naiwnie kopiować go od innych. Pomysłów jest na tyle dużo, że wierzę, iż każdy jest w stanie wymyślić coś zgodnego z samym sobą i wiarygodnego dla innych!

Czego byś nigdy nie pokazała na Instagramie?

Nie pokazuje zbyt wiele z mojego prywatnego życia, nie wrzucam też dużo swoich zdjęć. Ale czy jest coś czego nigdy by, nie pokazała? Na pewno! Jednak teraz się nad tym nie zastanawiam!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Idziak (@idziakkarolina)

Co będzie po Instagramie?

Na pewno jakaś aplikacja, która będzie się łączyła z dodawaniem do niej szeroko rozumianego video. Ta forma rozwija się tak szybko, że już nawet teraz 3/4 użytkowników Instagrama nie przegląda głównego feedu tylko ogląda Insta Stories. Ja chyba jestem w tej 1/4, bo zaczynam zawsze od zdjęć, dopiero później zaglądam na Stories.

Instagram zostaje nagle skasowany. Co robisz?

Nie jestem od tego medium uzależniona, ale jest to główne miejsce gdzie codziennie szukam inspiracji do przeróżnych projektów zawodowych, ale i prywatnych. Na pewno byłoby mi szkoda tych wszystkich pięknych zdjęć i relacji z podróży do przeróżnych zakątków świata, od których oglądania jestem uzależniona.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Idziak (@idziakkarolina)

Insta Reserach 2019

Ruszyliśmy z projektem Insta Reserach 2019. O co chodzi? Wyszukujemy najciekawsze konta na Instagramie i piszemy o nich na naszej stronie. Jeśli jesteś twórcą pięknego, spójnego profilu, a Twoje zdjęcia przedstawiają to, co naprawdę robisz w swoim życiu daj nam znać! Napisz do nas w wiadomości prywatnej lub w komentarzu. 

Czytaj dalej