FASHION LIVING

Her Impact - premiera aplikacji wspierającej sukces młodych dziewczyn

02.04.2020Fashion Post

Her Impact - premiera aplikacji wspierającej sukces młodych dziewczyn
Fot. Martyna Galla

Her impact to międzynarodowa aplikacja webowa, mająca na celu pomóc młodym kobietom osiągnąć sukces zawodowy poprzez e-learning, oferty pracy i wsparcie silnej społeczności. Od startu zarejestrowało się w niej kilka tysięcy kobiet. Jak mówią same użytkowniczki „tak jak wypada mieć profil na LinkedIn, tak trzeba być w Her impact”. Za pomysłem stoi Polka - Magdalena Linke-Koszek.

Czym jest i jak działa aplikacja Her Impact? 

Aplikacja Her Impact to nic innego jak odpowiedź na nadal istniejący problem nierówności na rynku pracy oraz, w obecnym momencie, realne wsparcie dla młodych kobiet poprzez mentoring oraz e-learning. W aplikacji dostępne są materiały edukacyjne przygotowywane przez ekspertki i ekspertów z całego świata, obecnie z 7 krajów. Są to cenne artykuły, wideo, podcasty i e-booki, przygotowane z myślą o pomocy kobietom w codziennym życiu, rozwoju osobistym i zawodowym. Dotychczasowy sukces aplikacji wynika przede wszystkim z jej dostępności i silnej społeczności, która codziennie rośnie. Rejestracja w Her impact jest darmowa w ramach akcji #rozwijamsiedlasiebie. Codziennie Her Impact oferuje dziewczynom webinary, sesje Q&A albo live z mentorkami. Cały rozkład jazdy znajduje się w aplikacji oraz social mediach Her impact. Dodatkowo użytkowniczki mogą radzić się i rozmawiać ze sobą na specjalnych kanałach tematycznych

"Cieszę się bardzo z tego, że udało mi się stworzyć tę aplikację, bo chciałabym żeby dla generacji Z, czy dla osób nieśmiałych też istniały dobre, konkretne rozwiązania. Same spotkania na żywo od czasu do czasu nie wystarczą, żeby zbudować silną społeczność, która pomoże sobie nawzajem. Her Impact oferuje kontakt z ekspertami, mentorami, teksty przez nich przygotowywane – konkretną pomoc" wyjaśnia Magdalena Linke-Koszek, CEO & Co-Founder Her Impact. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Her Impact (@herimpact.co)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Her Impact (@herimpact.co)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Her Impact (@herimpact.co)

Kobiety na rynku pracy

Her impact powstawało od października 2019 roku. Aplikacja jest odpowiedzią na globalny problem społeczny jakim jest brak reprezentacji kobiet na stanowiskach dyrektorskich. Hi pragnie wykształcić pokolenie młodych liderek i dać im wszystkie niezbędne narzędzia do osiągnięcia sukcesu.

Chcemy zaktywizować grupę kobiet, które są jeszcze niewidoczne na rynku pracy lub dopiero zaczęły swoją drogę kariery i potrzebują mentoringu. - przekonują inicjatorki aplikacji. 

Her Impact to spersonalizowany plan rozwoju i nauki nowych umiejętności. Po wykonaniu serii testów system rekomendacji przedstawia każdej użytkowniczce materiały do nauki - artykuły, książki, wideo i podcasty opracowane przez ekspertów z całego świata. To unikalny i autorski content szanowanych specjalistów z najróżniejszych dziedzin, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi kobietami.

Hi to również wspierająca się społeczność - grupy tematyczne na których kobiety mogą wymieniać się doświadczeniami i zyskać widoczność na arenie międzynarodowej.

Nasza platforma to też realne propozycje rozwoju kariery - oferty pracy i eventy przygotowane przez naszych partnerów - wiodące firmy na rynku, którym zależy na diversity i aktywnie wspierają kobiety w swoim biznes - Magdalena Linke-Koszek. 

Aplikacja webowa, od 23 marca jest dostępna dla wszystkich kobiet, za darmo w ramach akcji #rozwijamsiedlasiebie. Dotychczas zarejestrowało się w niej kilka tysięcy kobiet. Rejestracja odbywa się przez stronę herimpact.co.

Czytaj dalej