MODA

Fashion Magazine – wiosna 2019 – już w sklepach!

17.04.2019 Wojciech Szczot

Fashion Magazine – wiosna 2019 – już w sklepach!

Przedstawiamy najnowsze wydanie Fashion Magazine na wiosnę 2019! Numer już w kioskach, a co znajdziecie w środku? Przeczytajcie wstępniak naszej redaktor naczelnej – Marzeny Micheli Singh. 

Fashion Magazine na wiosnę 2019

Pięć pięknych młodych kobiet zaprosiliśmy do udziału w naszej okładkowej sesji i rozmowy. Los sprawił, że Polska stała się ich ojczyzną. Opowiedziały nam o tym, jak czują się tu na co dzień. Bywa wspaniale, ale zdarzają się też bolesne zderzenia z murem hejtu. Nasze bohaterki czują się Polkami bez względu na swoje korzenie. Dla nas symbolizują Polskę przyszłości – różnorodną, toleracyjną i otwartą na tych, którzy wybiorą ją na swój kraj tak jak Osi, Antonia, Daniela, Paulina i Masha. W tym numerze przedstawiamy też najnowsze trendy – radosne i kolorowe, pełne odważnych połączeń i pomysłów opartych na wspomnieniach z „cudownych lat 80.”. Testujcie je w nadchodzących miesiącach. Przekonamy was też, że architektura ma z modą jeszcze więcej wspólnego niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Poza tym dajcie się uwieść Nergalowi. Ta szczera rozmowa naprawdę wciąga.

Aldona Kaczmarczyk / Van Dorsen Artists
Fot. Aldona Kaczmarczyk / Van Dorsen Artists

Nasze bohaterki to młode, piękne kobiety, które dowodzą, że hashtagiem #jestempolka możemy oznaczać się nawet wtedy, gdy płynie w nas inna krew, mamy inny kolor skóry, a nasza rodzina pochodzi z drugiego końca świata. Dla każdej z nich Polska oznacza coś innego – rozwój, karierę, miłość, rodzinę. I taka ojczyzna nam się bardzo podoba!

Rozmawiał Bartek Zwierz

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine! 

Fashion Magazine – wiosna 2019 – już w sklepach!
Getty Images
Fot. Getty Images

Inspiracja czy plagiat? 

Choć ich kreacjami zachwyca się cały świat, często udowadniają, że oryginalność i proces twórczy są dla nich sprawą drugorzędną. Czy wszyscy wielcy projektanci naprawdę zasługują na miano bycia wielkimi? Branża mody ma swoje brudne sekrety, o których coraz częściej mówi się na głos. W tym kolorowym świecie jest także szara strefa, do której należą osoby czerpiące bezpośrednio z prac innych projektantów, chowając się za magicznym słowem „inspiracja”. I choć czasem subtelne podobieństwo bywa uznawane za komplement dla pierwotnego pomysłodawcy, częściej wzbudza oburzenie. I tak rodzi się pytanie, gdzie zaciera się granica między inspiracją a plagiatem.

Tekst: Marta Roszewska

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine! 

Robert Mapplethorpe Foundation
Fot. Robert Mapplethorpe Foundation

Czarno-białe imperium zmysłów

Jego styl jest ropoznawalny na pierwszy rzut oka, a prace doceniane przez najważniejsze muzea świata i pożądane przez prywatnych kolekcjonerów. Robert Mapplethorpe odniósł spektakularny sukces. W 30. rocznicę śmierci fotografa nowojorskie Muzeum Guggenheima poświęca mu wystawę. 

Tekst: Maja Handke

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine! 

 

 

Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Królowa Solange – Siostra Ikony

Jej imię ma francusko-łacińskie pochodzenie i znaczy tyle co „podniosła”, „dostojna”. Oprócz IX-wiecznej świętej nie było w dziejach drugiej tak rozpoznawalnej posiadaczki tego rzadkiego imienia. 

Solange Knowles przyszła na świat w 1986 roku w Houston, Teksasie. Jej ojciec Mathew jest Afroamerykaninem, matka Tina Kreolką. To właśnie im wokalistka zawdzięcza charakterystyczną urodę. Nikomu nie trzeba przedstawiać jej starszej o pięć lat siostry – Beyoncé, ikony popkultury. Artystycznie znajdują się jednak na dwóch różnych orbitach. „Ludzie myślą, że powinnyśmy rywalizować, ale nigdy ze sobą nie konkurowałyśmy. Dzieli nas przepaść wiekowa i mamy odmienne charaktery”, mówiła Solange w wywiadzie dla „DailyMail”. W utworze „God Given Name” śpiewa za to „nie jestem nią i nigdy nie będę”, komentując swoją niezależność od siostry. Solange tworzy swoją własną historię.

Tekst: Michał Koszek

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine! 

Mikołaj Dyszka
Fot. Mikołaj Dyszka

Lubię dezorientować

Czy liderowi zespołu deathmetalowego wypada iść do kosmetyczki? Wielu fanów Behemotha uważa, że nie, ale NERGAL się tym nie przejmuje. Właśnie otworzył klinikę medycyny estetycznej i zachęca mężczyzn, by szli w jego ślady, poddając się zabiegom. Co jeszcze robi, by szokować?

Fashion Magazine: Barber Shop otworzyłeś, bo uznałeś, że to dobry pomysł na biznes, a do tego spójny z twoim wizerunkiem. Czy klinika medycyny estetycznej też jest z nim spójna? 

Adam "Nergal" Darski: Jak najbardziej. Sam od lat korzystam z usług kosmetologów i masażystów – jest to dla mnie program codziennej higieny. Nawet teraz jestem świeżo po masażu. 

Rozmawiała Agnieszka Niedek

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine! 

 

Daniel Jaroszek
Fot. Daniel Jaroszek

Powrót do przeszłości

Obecne trendy są jak odysesja kosmiczna – przenoszą nas w czasy, o których staraliśmy się raczej zapomnieć. Neoposzukiwacze zaginionej modowej arki szukają kreszowych skarbów koniecznie z oversizowym logo. 

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine! 

Wojciech Foit
Fot. Wojciech Foit

Tylko dla zuchwałych

Pewna siebie i odważna. Łączy trendy z różnych sezonów, nie boi się transparentnych materiałów ani sportowych dodatków. A szpilki zakłada do wszystkiego.

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine! 

 

Dawid Klepadło
Fot. Dawid Klepadło

U progu sławy 

Fashion Magazine wspiera nie tylko młodych projektantów, ale także modeli jako patron konkursu Look Of The Year. Oto laureaci ubiegłorocznej edycji Laura Palka i Kasper Nowakowski w wyjątkowej, zmysłowej sesji. 

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine!

 

East News
Fot. East News

Niesamowity Kaws

Wbrew temu, co mówi sam Donnelly, to coś więcej niż chwytliwy pseudonim wybrany na podstawie wyglądu liter. To cały koncept nawiązujących do popkultury zabawek, stworzony, by pobudzać wyobraźnie i przywołać wspomnienia z dzieciństwie. Skąd się wziął ten słynny w Stanach Zjednoczonych, a u nas mało znany artysta? 

Tekst: Michał Koszek

Więcej znajdziecie w nowym wydaniu Fashion Magazine! 

 

Kup najnowsze wydanie Fashion Magazine na wiosnę 2019!