KULTURA

Emma Watson jest w nowym związku!

12.11.2019Wojciech Szczot

Emma Watson jest w nowym związku!
Fot. instagram.com/emmawatson

Emma Watson sławę zawdzięcza filmowej sadze "Harry Potter", która przyniosła jej ogromną popularność. Mówi się, że z magicznej trójki (Emma Watson, Daniel Radcliffe, Rubert Grint) to ona jedyna pociągnęła swoją karierę ku górze po zakończeniu zdjęć do "Harry'ego Pottera". Do jej późniejszych dokonań należy zaliczyć udane występy w produkcjach "Charlie", "Bling Ring", "Piękna i Bestia" czy nadchodzące "Małe Kobietki". Jednak zawodowe sukcesy rzadko łączą się z powodzeniem w życiu uczuciowym. Informacji o jakimkolwiek związku Emmy Watson na próżno szukać w internecie.

Gwiazda znalazła się właśnie na okładce brytyjskiego wydania magazynu Vogue, gdzie udzieliła, według wielu najbardziej rewolucyjnego wywiadu współczesnych czasów. Aktorka wyjaśniła, że jest w związku, ale z samą sobą. 

"Nigdy nie wierzyłam w tą całą otoczkę wokół "bycia szczęśliwym singlem". Brzmiało to dla mnie bardzo fałszywie i minęło wiele czasu, nim zaczęłam czuć się naprawdę dobrze w roli singielki. Nazywam to związkiem z samą sobą" - zdradziła Watson w wywiadzie. "Kiedyś zastanawiałam się, dlaczego wszyscy robią takie zamieszanie wokół ukończenia trzydziestego roku życia. Wydawało mi się, że to przecież nic wielkiego. Zmieniłam zdanie wraz z 29. urodzinami, kiedy zaczęłam odczuwać stres oraz niepokój. Zrozumiałam wtedy dlaczego tak jest. Jeśli nie wybudowałaś domu, nie masz męża, nie masz dziecka, zaplecza finansowego, nie masz dobrej, stabilnej pracy lub nadal próbujesz zrozumieć pewne rzeczy, a wkrótce kończysz trzydziestkę... Często łączy się z tym podświadomy stres związany z oczekiwaniami społeczeństwa."

Słowa Emmy Watson wydają się kluczowe w toczonej właśnie dyskusji na temat lęku, którego doświadczają młodzi ludzie. Nie tylko przed dorastaniem (symbolicznym przejściem w dorosłość w wieku 30 lat), ale także przed wymogami społeczeństwa. Panika związana z niemożliwością spełnienia oczekiwań innych ludzi to jeden z największych problemów XXI wieku. 

Emma Watson od lat współpracuje z ONZ, stara się poszerzać u ludzi wiedzę na temat ekologii oraz walczy o zwiększenie dostępu kobiet do edukacji, jest także inicjatorką własnego klubu książki. 

Czytaj dalej