MŁODA POLSKA

Dodatki jak talizmany - o pięknie ukrytym w detalach rozmawiamy z Zoria Koncept

28.06.2019Kasia Mizera

Dodatki jak talizmany - o pięknie ukrytym w detalach rozmawiamy z Zoria Koncept
Fot. Materiały prasowe

Zoria Koncept to marka działająca w duchu slow fashion, założona przez Karolinę i Patricię. Powstała z zamiłowania dziewczyn do biżuteryjnych dodatków, potrzeby piękna ukrytego w dodatkach oraz z chęci pielęgnowania słowiańskich korzeni. Zoria to z mitologii  córka Nieba, odpowiedzialna za tkanie złotej nici ludzkiego życia. Jedwabne i satynowe kokardy, apaszki i opaski mają tak jak słowiańska bogini przynosić miłość, pomyślność i szczęście. O magii akcesoriów od Zoria Koncept rozmawiamy z założycielkami marki.

Kiedy i w jakich okolicznościach powstał pomysł założenia marki?

Prywatnie jesteśmy historyczkami sztuki i to nas połączyło.  Pomysł o powstaniu marki narodził się w naszych głowach pół roku temu, podczas rozmowy o braku tego typu dodatków na polskim rynku. Nasze szuflady już wtedy pękały pod ciężarem opasek, gumek do włosów czy spinek, dlatego postanowiłyśmy stworzyć markę dla kobiet takich jak my, darzących miłością ciekawe dodatki. 

Za nazwą marki kryje się pewna symbolika? Możecie nam zdradzić jaka?

Zoria Koncept powstała również z chęci pielęgnowania słowiańskich korzeni. Jedna z nas (Karolina) jest Polką, druga (Patricia) ma rosyjsko-słowackie pochodzenie. Szukałyśmy czegoś, z czym będziemy mogły utożsamiać się obydwie i doszłyśmy do wniosku, że nasze tradycje są różne, jednak wyrosły na mitologii słowiańskiej. Wszystkie produkty tworzymy lokalnie i chciałyśmy żeby stała za nimi tylko taka historia. Pielęgnujemy grecką czy rzymską mitologię, zapominając, że sami mamy piękną historię. Aby przypomnieć o tym, wszystkie nasze produkty noszą imiona słowiańskich bogiń. Sama nazwa -  Zoria to jedno z imion Zorzy. To córka Nieba, siostra Słońca i kochanka Księżyca. Władczyni świtu i zmierzchu, odpowiedzialna za tkanie złotej nici ludzkiego życia. Przynosi miłość, pomyślność i szczęście. Wierzymy w to, że każda kobieta ma w sobie taką moc i chcemy, aby nasze produkty działały dla naszych klientek jak taki talizman – który będzie jej o tym przypominać. Niezależnie od wieku, wyglądu i tego, co nosi w sercu - doda pewności siebie, spowoduje uśmiech na twarzy, zainspiruje by sięgać do gwiazd i wziąć sprawy w swoje ręce. 

Z jakich materiałów wykonane są akcesoria Zoria?

Zoria Koncept to marka działająca w duchu slow fashion. Wszystkie nasze produkty robione są ręcznie, w Polsce. Wybierając tkaniny, staramy się pracować z lokalnymi dostawcami. Wspópracujemy też z Natalią Trochowską, młodą i bardzo uzdolnioną ilustratorką. W naszej ofercie znajdziecie produkty jedwabne, lniane, bawełniane i satynowe. Perły i kamienie pochodzą z prestiżowej czeskiej manufaktury szkła Preciosa. 

Czy koncentrujecie się tylko na akcesoriach czy myślicie o poszerzeniu oferty o inne produkty?

Wśród naszych produktów na razie znajdują się głównie akcesoria do włosów oraz apaszki i im jak na razie poświęcamy całą uwagę. Kolejną kolekcję zaprezentujemy już w lipcu i obiecujemy, że będzie w niej bardzo dużo lata. Mamy też parę pomysłów na to jak rozwijać markę i być może już na jesień uda nam się coś pokazać.

Dla kogo projektujecie? 

Wierzymy, że jesteśmy marką dla współczesnych kobiet, które nie boją się marzyć i wyróżniać. 

 

Czytaj dalej
Polecamy