KULTURA

Danny Masterson, gwiazdor "Różowych lat siedemdziesiątych" oskarżony o gwałt na trzech kobietach

18.06.2020Fashion Post

Danny Masterson, gwiazdor
Fot. Alamy

Danny Masterson to odtwórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci z serialu "Różowe lata siedemdziesiąte", Stevena Hyde'a. Komediowy sitcom nadawany przez telewizję Fox 10 lat (od 1998 do 2004 roku) cieszył się sporą popularnością. Głównie dzięki fantastycznej obsadzie, w tym m.in. Mila Kunis czy Ashton Kutcher i właśnie Danny Masterson. Choć kariery Mili i Ashtona eksplodowały po emisji serialu, Danny Masterson musiał się mierzyć z licznymi problemami. Kiedy pod koniec 2017 roku, na fali akcji #metoo, oskarżono go o molestowanie seksualne, Netflix usunął go od razu z obsadą drugiego sezonu serialu "The Ranch". Danny nie krył oburzenia decyzją firmy, a w rozmowie z mediami podkreślał, że oskarżenia te są bezpodstawne i nieprawdziwe.

Sprawa bardzo szybko nabierała rozpędu, czego efektem są oskarżenia o aż trzy gwałty, których miał się dopuścić aktor. W środę doniesienia te potwierdziła reprezentująca prokuraturę w Los Angeles Jackie Lacey. Według doniesień Masterson miał zostać aresztowany w środę rano i wyjść za kaucją (wynoszącą 3 miliony dolarów). 

Poszkodowanymi przez Mastersona mają być trzy kobiety, dwie 23-latki i jedna 28-latka, które zapewniają, że do zdarzenia miało dojść w domu aktora w Hollywood Hills w latach 2001-2003. Rozprawa sądowa przeciwko Mastersonowi ma się odbyć 18 września. Grozi mu do 45 lat więzienia. Oświadczenie w tej sprawie wydał wczoraj prawnik Mastersona mówiąc, że "Danny i jego żona są w szoku": "Ludzie, którzy znają pana Mastersona, z pewnością rozumieją, że są to fałszywe oskarżenia".

Czytaj dalej