1. To mama wpłynęła na jego miłość do mody. Kiedy w latach 60. przeprowadziła się z Włoch do Paryża, szybko rozpoczęła pracę jako krawcowa. Zawsze zabierała młodego Slimane’a do sklepów w poszukiwaniu materiałów.
2. Hedi studiował historię sztuki i politologię w Paryżu na Ecole du Louvre. Już jako student dostał pierwszą pracę na stanowisku asystenta konsultanta w domu mody Jean-Jacques Picarta, z którym pracował nad udoskonalaniem słynnego monogramu marki Louis Vuitton z okazji 100-lecia marki.
3. W 1996 roku został powołany na stanowisko projektanta Yves Saint Laurent przez samego Pierre Bergé (podobno pod wpływem pochwał zebranych od samego Yvesa). Potem w latach 2000-2007 pracował nad męskimi liniami Diora, aby w latach 2012-2016 znowu powrócić do YSL. Obecnie przebywa na urlopie i toczy spór sądowy z byłym pracodawcą, spółką Kering.
Anja Rubik w kampanii Saint Laurent Paris jesien-zima 2012
4. Kiedy odchodził z Diora w 2007 roku, marka tak bardzo chciała go zatrzymać, że zaoferowała mu sfinansowanie jego autorskiej kolekcji. Projektant odmówił po niespełna półrocznych negocjacjach z przedstawicielami marki.
5. Prywatnie przyjaźni się z muzykami z takich zespołów jak The Libertines, Franz Ferdinand oraz Jackiem Whitem, dla których często projektował stroje na scenę. Ubierał także Davida Bowiego. Co więcej, Slimane zaprojektował garnitur Brada Pitta na jego ślub z Jennifer Aniston. Jego prywatny wizerunek inspirowany jest także wyglądem muzyków, takich jak Keith Richards, Mick Jagger, Mick Jones oraz Paul Weller.
Keith Richards w obiektywie Hedi’ego Slimane’a
6. Jego fascynacja szczupłą sylwetką wywodzi się z tego, że jako dziecko wiele osób się wyśmiewało się z jego postury. Slimane przekuł to w sukces i wypromował ultra szczupłą sylwetkę u mężczyzn, przez co sam Karl Lagerfeld schudł aż 40 kilo, specjalnie po to, aby dopasować się do kroju jego garniturów.
7. Jest autorem wielu albumów ze zdjęciami, między innymi „Stage”, „London Birth of a Cult” oraz „Rock Diary”, które są wynikiem jego licznych podróży do Berlina, Paryża, Londynu oraz przeprowadzki do Los Angeles. Tematem jego zdjęć są bardziej i mniej znani muzycy, moodsi oraz punkowcy. Prowadzi także bardzo znanego bloga – „Hedi Slimane Diary”. Największa wystawa jego prac miała miejsce pod koniec 2011 i na początku 2012 roku w Moca Pacyfic Design Center w West Hollywood.
8. Postać Hedi’ego został wspomniana w piosence „The Lamb Sells Condos” zespołu Final Fantasy, a Keys to the Streets of Fear wypuściło piosenkę zatytułowaną „Hedi Slimane”. Projektant był także autorem okładki albumów „Alphabetical” kapeli Phoenix oraz „The Fame Monster” Lady Gagi.
Okładka albumu Lady Gagi „The Fame Monster”
9. Jego pierwsza kolekcja dla odmienionej marki Saint Laurent Paris spotkała się z dużą krytyką, między innymi Cathy Horyn z New York Times, która w 2004 roku napisała, że jego ubrania są mniej warte od pudełka etykietek Saint Laurent, co przeszło do historii jako jedna z największych kłótni w branży. W rezultacie Hedi napisał do dziennikarki list otwarty na Twitterze, nazywając ją „szkolnym tyranem” oraz stwierdził, że nigdy nie będzie miała miejsca na pokazie Saint Laurent.
10. Był pierwszym w historii mężczyzną, który w 2002 roku otrzymał nagrodę CFDA od amerykańskiej branży mody dla najlepszego projektanta międzynarodowego. Statuetkę wręczył mu jego najwierniejszy klient – David Bowie.