KULTURA

Czarownica 2: jest już zwiastun kontynuacji "Śpiącej Królewny"

09.07.2019Wojciech Szczot

Czarownica 2: jest już zwiastun kontynuacji
Fot. Materiały prasowe

Trwa trend na ekranizacje baśni - bez dwóch zdań. A za prekursora tego trendu trzeba wskazać "Czarownicę", spin-off popularnej "Śpiącej Królewny" Charles'a Perraulta. Produkcja z Elle Fanning i Angeliną Jolie w rolach głównych stała się wielkim przebojem na całym świecie i do dziś chętnie wraca na anteny telewizyjne. Popularność filmu zachęciła producentów do stworzenia kontynuacji, która wejdzie na srebrne ekrany już w październiku tego roku! Mamy oficjalny zwiastun. 

Czarownica 2: obsada

"Czarownica 2" to produkcja, na którą wszyscy czekają. Podobnie jak w pierwszej części, na pierwszym planie znajdą się Elle Fanning (Aurora) oraz Angelina Jolie (tytułowa Diabolina). Oprócz aktorów, których widzieliśmy w filmie z 2014 roku jak Lesley Manville, Imelda Staunton, Juno Temple czy Sam Riley, zobaczymy nowe twarze, m.in.: Michelle Pfeiffer, Harrisa Dickinsona czy Chiwetela Ejiofora. 

Czarownica 2: zwiastun

Mimo że wizerunek Diaboliny został złagdzony w pierwszej części, oraz wyjaśniono skąd wziął się jej podły charakter, w drugiej części ciemna strona Czarownicy znów o sobie przypomni. Wszystko przez biologiczną matkę Aurory z którą mroczna bohaterka pokłóci się podczas rodzinnej kolacji. Dodatkowo, druga część spin-offu "Śpiącej Królewny" zdradzi więcej szczegółów dotyczących przeszłości Czarownicy, w tym jej rodziny. 

Czarownica 2: kiedy premiera

Kontynuacja przygód złej czarownicy trafi do kin już 16 października. Zaledwie dwa dni później - 18 października film pojawi się w polskich kinach! 

Czytaj dalej