STYL ŻYCIA

City break w Trójmieście. 5 najciekawszych miejsc do odwiedzenia!

19.10.2021 Antonina Rafałowska

City break w Trójmieście. 5 najciekawszych miejsc do odwiedzenia!

Weekendowe wypady do większych miast Polski cieszą się coraz większą popularnością. Wsród jednych z najpopularniejszych kierunków jest oczywiście Trójmiasto z różnorodną architekturą i tkanką miejską. Bez wątpienia jest to miejsce niepowtarzalne, które daje możliwość w krótkim czasie przeżycia nie jednej, a aż trzech przygód! W naszym przeglądzie prezentujemy 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas wypadu do Trójmiasta. 

1. Willowy Sopot

Spacer po Sopocie to zawsze idealny pomysł na początek wycieczki. Pozwala szybko odciąć się od nowoczesności gwarnych miast, a przenieść się w meandry historii. Żeby spacer był jeszcze bardziej satysfakcjonujący, warto zejść z głównego „Monciaka” i poszwendać się po spokojniejszych, rzadziej uczęszczanych uliczkach, ale znacznie bardziej urokliwych. Zaciekawić mogą Was ulica Kościuszki, Haffnera czy Skłodowskiej-Curie. Każdy budynek w tej lokalizacji zachwyca i jest niewątpliwie świadkiem historii. Odwiedziny w tych rewirach to momentalna podróż w czasie. 

 

2. Muzeum II Wojny Światowej w Gadńsku

Jeszcze większą dawkę historii zapewni nam nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Europejskiej klasy muzeum zostało otwarte w 2017 roku po ponad 9 latach budowy. Prawdziwe zabytki, fragmenty zabudowy, naturalnych rozmiarów samoloty, ludzkie historie… Tego wszystkiego możemy doświadczyć w muzeum, warto jednak pamiętać, że ta przygoda będzie bardzo przejmująca. Warto pamiętać także o wydarzeniach regularnie organizowanych przez Muzeum, które mają na celu przybliżenie historii. 

 

 

3. Moja Wina

Idealną odskocznią po mocnych wrażeniach będzie nowootwarty w Gdańsku na terenie ulicy Elektryków lokal „Moja wina”, powstały nieco z przymrużeniem oka. Gra słowna odzwierciedla się we wnętrzu, co widać na pierwszy rzut oka. Oryginalna jest tutaj nie tylko nazwa, ale i produkty oferowane w sklepie. Sprzedawane są tutaj wina naturalne i biodynamiczne wybierane osobiście przez Piotra Pietrasa ze zgromadzenia winiarzy „Terroiryści”. Oferta jest bardzo bogata – przez wina z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemie, RPA, Węgier a nawet Nowej Zelandii. Dodatkowym plusem jest piękny neon Martyny Wędzickiej. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MOJA WINA (@moja__wina)

4. Gdyńskie Hale Targowe

Po doznania estetyczne udać musimy się koniecznie do gdyńskich Hal Targowych, gdzie po zakupy warzywne i nie tylko każdego dnia udają się mieszkańcy całego Trójmiasta. Wybór jest przeogromny, a wszystko świeże i najwyższej jakości. Te przymiotniki też idealnie opisują to, co znajduje się piętro niżej, na piętrze zajmowanym przez Halo Kultura. Tutaj w przestrzeniach artystyczno-usługowych znajdziecie rękodzielnicze warsztaty tworzące niepowtarzalne przedmioty.

 

5. Ulica Elektryków

Ulica Elektryków i jej okolice od kilku sezonów są na szczycie imprezowych miejsc Trójmiasta. Ta przestrzeń przyciąga nie tylko świetnymi imprezami, ale także klimatyczną architekturą. Jest to bowiem industrialna przestrzeń mieszcząca się w dawnych budynkach stoczni gdańskiej. Ulica Elektryków gwarantuje więc nie tylko świetną zabawę, ale i bardzo osobiste obcowanie z historią. Niedawno w ramach kompleksu otwarta została także nowa przestrzeń, Plener 33, gdzie można równie dobrze zjeść i się napić. Cała przestrzeń regularnie gości także rozmaite wydarzenia kulturalne i modowe, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez PLENER 33 (@plener_33)

Hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre

Podczas weekendowego wypadu trzeba się oczywiście gdzieś zatrzymać. Idealnym wyborem będzie Hotel Holiday Inn Gdańsk City Center, czyli miejsce dające satysfakcję najbardziej wymagającym. Mieści się w przepięknym miejscu, bo na historycznej Wyspie Spichrzów. W pobliżu znajdują się wszystkie warte zobaczenia obiekty Brama Zielona, Polska Filharmonia Bałtycka, fontanna Neptuna oraz Muzeum II Wojny Światowej. Niewątpliwym atutem jest piękny widok z okien pokoi z widokiem na marinę. To miejsce pięknie łączy w sobie nowoczesność z historią. 

Szef Kuchni Piotr Domański zadba o kulinarne uniesienia, a warto pamiętać, że dzięki programowi „kids stay and eat for free” najmłodsi goście śpią i jedzą za darmo. Specjalnie dla starszych gości powstał zniewalający Sky Bar z widokiem na panoramę Gdańska. Ulokowany na 7 piętrze Bar z zewnętrznym tarasem jest niepowtarzalnym miejscem na prywatne spotkania, koktajl ze znajomymi czy organizacje przyjęcia. Do dyspozycji klientów pozostaje także hotelowe Lobby, gdzie można zjeść posiłek, napić się drinka czy spotkać na szybką kawę. Jest to więc idealny hotel zarówno na weekendowy wypad jak i rodzinny wyjazd.