ARTYKUŁ PARTNERA
Demakijaż to podstawa codziennej pielęgnacji twarzy. Konsekwencją nieoczyszczonej cery są nie tylko zapchane pory, ale też różne wykwity skórne, uczucie zmęczenia i zmarszczki. Demakijaż należy wykonywać, używając odpowiednich kosmetyków, takich jak emulsja micelarna.
Bezpieczny demakijaż
Demakijaż to jeden z ważniejszych zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych. Jego zadaniem jest usunięcie nie tylko maskary, pudru czy pomadki, ale także oczyszczenie twarzy z kurzu, martwych komórek naskórka, potu, sebum czy bakterii. Demakijaż przygotowuje skórę do nocnej regeneracji. Procedura zmywania zanieczyszczeń nie zawsze przebiega szybko i bezpiecznie, dlatego należy wybierać odpowiednie kosmetyki myjące, do których należy m.in. Cetaphil emulsja micelarna. To optymalny dla skóry i skuteczny w swym działaniu produkt przeznaczony do demakijażu zawierający naturalne składniki i łagodne substancje syntetyczne o właściwościach nawilżających i natłuszczających jak Propylene Glycol, nazywany powszechnie dobrym alkoholem.
Dzięki specjalnej recepturze kosmetyku można zmywać zabrudzenia bez konieczności pocierania skóry. Zabieg demakijażu z wykorzystaniem emulsji nie generuje podrażnień ani nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia twarzy. Nie pozostawia również efektu filmu. Dermokosmetyk polecany jest do każdego typu cery. Mogą z niego korzystać także bez obaw o powstanie reakcji zaczerwienienia, przesuszenia czy innych objawów osoby ze skórą wrażliwą, naczyniową oraz skłonną do alergii. Emulsja micelarna jest również ceniona, ponieważ subtelnie nawilża twarz i jednocześnie tonizuje jej pH. Zaletą jest także kremowa konsystencja pozwalająca na dokładne odmierzanie porcji kosmetyku i gładkie rozprowadzanie go płatkiem kosmetycznym po twarzy. Co więcej, produkt ten nie wymaga spłukania po zakończeniu zabiegu.
Procedura usuwania makijażu
Demakijaż warto rozpocząć od oczyszczenia powiek. Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, dlatego zabieg może wymagać więcej uwagi i czasu. Bezwzględnie niewskazane jest chaotyczne i dynamiczne pocieranie powiek wacikiem lub chusteczką higieniczną, które nie tylko są nietrwałe, ale również niebezpieczne. Nieregularna struktura waty i kruchość chusteczki stwarzają znaczne ryzyko dostania się ich fragmentów do oka i wywołania podrażnień. Nie polecane jest także mycie powiek pod bieżącą wodą z mydłem, zabieg ten bowiem wysusza skórę i może powodować pieczenie oraz łzawienie oczu.
Demakijaż poleca się wykonywać, prowadząc płatek kosmetyczny z porcją mleczka przy zamkniętych powiekach od zewnętrznego kącika oka w kierunku wewnętrznego. Trwalszą maskarę można usunąć pionowymi ruchami od góry do dołu.
W dalszym etapie warto oczyścić brwi. Ich demakijaż należy wykonywać od przyśrodkowego brzegu na zewnątrz, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Z kolei zmywanie pomadki i suchego naskórka z ust można wykonać, przesuwając płatek z lewej strony do prawej i odwrotnie, aż do całkowitego usunięcia kolorowego kosmetyku lub wygładzenia skórek. Zabieg mycia reszty twarzy poleca się zacząć od opracowania okrężnymi ruchami policzków, podbródka i szyi, a następnie nosa i czoła.