KULTURA

Backstreet Boys świętuje 20. rocznicę bestsellerowego albumu "Millennium"

15.05.2019Kasia Mizera

Backstreet Boys świętuje 20. rocznicę bestsellerowego albumu
Fot. materiały prasowe

Wskażcie choć jedną osobę, która nie skakała po kanapie z dezodorantem w ręku udając Nicka lub nie znającą choć linijki tekstu ich hitów. Aż trudno uwierzyć w to, że Backstreet Boys świętuje 20. rocznicę od wydania bestsellerowego albumu Millenium.

Millennium ukazało się 18 maja 1999 roku i szybko stało się to dla Backstreet Boys, czyli Nicka Cartera, Briana Littrella, Howie Dorougha, AJ McLeana i Kevina Richardsona
przepustką do globalnej kariery i serc milionów fanek na całym świecie. Na przełomie XX I XXI wieku stała się najlepiej sprzedającym się albumem 1999 roku. Znalazły sie na niej niezapomniane hity: I Want It That Way, Larger Than Life, Show Me the Meaning of Being Lonely oraz The OneDwadzieścia lat później zespół zaprasza swoich fanów do świętowania rocznicy tego wydarzenia. Od poniedziałku 13 maja uruchomiona została platforma cyfrowa "Backstreet Boys: Millennium Match", która pozwoli na pełne uczestnictwo w tym globalnym święcie.

 

 

16 sierpnia 2019 roku nakładem Sony Music Entertainment ukaże się kolekcjonerska, limitowana płyta winylowa. Wydawnictwo to będzie wspaniałym prezentem od zespołu dla fanów na całym świecie.

 

 

Świętując premierę albumu opublikowane zostaną oficjalne teledyski Backstreet Boys nakręcone do utworów z płyty Millennium. Pierwsze wideo z edycji Millennium 20, "I want it that way" miało swoją premierę 12 kwietnia  (20 lat po premierze oryginalnego singla z 12 kwietnia 1999 roku).

 

Od swojego powstania w Orlando na Florydzie w 1993 roku amerykańska grupa Backstreet Boys sprzedała ponad 130 milionów płyt na całym świecie. W 1999 roku album Millennium otrzymał certyfikat RIAA dla 13 krotnej platynowej płyty (za sprzedaż przekraczającą 13 milionów egzemplarzy w samych tylko  Stanach Zjednoczonych). Kariera Backstreet Boys jest kontynuowana a ich dziesiąty (i najnowszy) album studyjny, DNA, wydany przez RCA Records w styczniu 2019 roku, wszedł napierwsze miejsce listy  Billboard 200, czyniąc BSB pierwszym i jedynym boysbandem, który znalazł sie tam w trzech kolejnych dekadach.

Czytaj dalej
Polecamy