MODA

Anja Rubik na okładce prestiżowego pisma The Times Magazine

12.06.2019Kasia Mizera

Anja Rubik na okładce prestiżowego pisma The Times Magazine
Fot. Instagram/ @anja_rubik

Anja Rubik, to topmodelka, która równie znana i ceniona jest za swoją urodę, jak i zaangażowanie w bieżące tematy rozgrzewające opinię publiczną. Uczestniczy w Czarnych Marszach i akcjach wspierających ruchy kobiece. Na swoim Instagramie wspierała strajk nauczycieli, Warszawską Paradę Równości i zachęcała do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu Europejskiego. Modelka nie boi się zabierać głosu w kontrowersyjnych sprawach i wyrażać mało popularne opinie. 


Anja Rubik stała się autorytetem dla młodych kobiet. Tym samym postanowiła wykorzystać swoją rolę, w szczytnym celu jakim jest edukacja. Jej poradnik „SEXED.pl. Rozmowy o dojrzewaniu, miłości i seksie” to inicjatywa, która przysporzyła jej tyle samo zwolenników, co hejterów, co było do przewidzenia sądząc po tym "jaki obecnie mamy klimat". Jej społeczne zaangażowanie zostało docenione za granicą. Efektem czego jest okładka z Anją Rubik w prestiżowym The Times Magazine, w którym wypowiada się o poziomie polskiej edukacji seksualnej, i walce, w której musi mierzyć się z mitami, brakiem toleracji i wiedzy w gorliwie katolickim kraju. Jesteśmy dumni z takiego głosu na międzynarodowej arenie. 

"W Polsce - jak w wywiadzie przyznała Anja - nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany "przygotowaniem do życia w rodzinie". Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo seks pojawia się w nim tylko dwa razy i to w negatywnym kontekście". 

Czytaj dalej
Polecamy