KULTURA

Alexander Skarsgård i plejada gwiazd na wernisażu wystawy Lee Ufana w Nowym Jorku

10.05.2019Kasia Mizera

Alexander Skarsgård i plejada gwiazd na wernisażu wystawy Lee Ufana w Nowym Jorku
Fot. zdjęcie dzięki uprzejmości COS (za pośrednictwem BFA)

Marka COS nieustannie angażuje się w świat sztuki i designu. Od powstania marki w Londynie współpracuje z uznanymi i rozwijającymi się artystami, galeriami i studiami projektowymi na całym świecie. By uczcić drugi rok współpracy z fundacją sztuki Dia Art., która wspiera artystów w realizacji ambitnych projektów artystycznych, wolnych od ograniczeń bardziej tradycyjnych muzeów i galerii, marka COS została gospodarzem gali Spring Benefit, która odbyła się w muzeum Dia w Beacon, w stanie Nowy Jork i mecenasem wystawy Lee Ufana. Zaproszeni goście mieli m.in. szansę jako pierwsi zwiedzić wystawę prac koreańskiego artysty, współczesnego awangardowego artysty - malarza, rzeźbiarza, twórcy instalacji artystycznych i filozofa. Środki zgromadzone podczas gali posłużą wsparciu wystaw w muzeum Dia:Beacon oraz programu edukacyjnego otwartego dla publiczności.

Dyrektorka kreatywna COS Karin Gustafsson, która współprzewodniczyła wieczornej gali Spring Benefit 2019, opowiada o mecenacie: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy wspierać fundację sztuki Dia i pomóc uhonorować twórczość Lee Ufana. Jego prace od lat są ważną inspiracją dla naszego zespołu”.

Gośćmi wydarzenia byli tacy artyści, aktorzy, filantropi, fotografowie oraz mecenasi sztuki jak Glenn Close, Alexander Skarsgård i topmodelka Liya Kebede

Ekspozycja wczesnych rzeźb Lee Ufana jest otwarta dla publiczności w galerii Dia:Beacon, pod adresem 3Beekman St, w Beacon w stanie Nowy Jork.

Czytaj dalej
Polecamy