MODA

Album artystki totalnej - kolekcja Vasina Studio w obiektywie Wunsche & Samsel

06.05.2019Kasia Mizera

Album artystki totalnej - kolekcja Vasina Studio w obiektywie Wunsche & Samsel
Fot. Wunsche/Samsel

Niewielu projektantów jest w stanie skupić wokół siebie tak wiele osobowości ze świata offu - jej jednak zawszem się to udaje. Vasina Maćkowiak to projektantka, ale przede wszystkim artystka - i to totalna. Agata Buzek, Iza Kuna, Brodka, Kayah i Wilhelm Sasnal to tylko część gwiazd, które zgodziły się zapozować w kolekcji ubrań jej marki - Vasina Studio. I musimy przyznać, że dawno nie widzieliśmy tak oryginalnej, przesiąkniętej artyzmem i niezwykłej sesji, za którą stoi duet Wunsche & Samsel.
       
Wraz z przygotowaniami ostatniej kolekcji marki Vasina Studio powstał fotograficzny album PERSONAGE SS/2019. Projektantka zgodnie z tradycją zaprosiła do niego kilkunastu artystów, którzy pomogli w stworzeniu nastroju i opowieści o kolekcji. W albumie wystąpili m.in. Brodka, Iza Kuna, Anka i Wilhelm Sasnal, Agata Buzek, Kayah, Krzysztof Garbaczewski, Krzysztof Zalewski, Dorota Masłowska i Maffashion

"Zaproszeni goście to ludzie których podziwiam za pracę, pasje i postawę życiową. Niektórzy są mi bardzo bliscy, a artystyczne działania innych dotychczas obserwowałam z dalszej perspektywy. Jestem szczęśliwa, że kolejny już raz stworzyliśmy tak piękną rzecz" mówi Vasina.

Zdjęcia, których autorkami jest znany duet fotografek Wunsche & Samsel mają na celu ukazać eksperyment polegający na zetknięciu silnej, mocnej konstrukcyjnie i kolorystycznie kolekcji z równie oryginalnym i wyrazistym charakterem występujących osób.

Album nr 1, jest drugim który wydała marka, powstał również limitowany, ręcznie wykonany album nr 0. Oba są zapowiedzią większej serii towarzyszącej kolejnym kolekcjom. Grafikę i okładkę albumu zaprojektowała Anna Piwowar.
       Pięknie wydany album po pokazie trafił w ręce wyselekcjonowanej liczby osób - pasjonatów mody, artystów, mecenasów i partnerów Studia oraz modowych redakcji pism stając się artystycznym uzupełnieniem samego pokazu, oddającym ducha i ideę kolekcji.

Czytaj dalej
Polecamy