KULTURA

Aladyn - w sieci pojawił się trailer z Willem Smithem

14.03.2019Wojciech Szczot

Aladyn - w sieci pojawił się trailer z Willem Smithem
Fot. Materiały prasowe

Aladyn 2019: ekranizacja klasyki Disney'a

W ostatnim czasie producenci przypomnieli sobie o ponadczasowych klasykach Disney'a i o tym, jak pewnym sukcesem są ich ekranizacje. W kilku ostatnich latach na srebrny ekran trafiły "Czarownica" (2014) o Śpiącej Królewnie, "Kopciuszek" (2015), aż dwie adaptacje Królewny Śnieżki - "Królewna Śnieżka" (2012) i "Królewna Śnieżka Łowca" (2012) czy "Mowgli: Legenda Dżungli" (2018). W tym roku wszyscy bez opamiętania wyczekują prawdziwego wyciskacza łez w Disney'owskiej reżyserii: "Króla Lwa" (w obsadzie znalazła się m.in. Beyonce!) Zanim jednak ruszymy do kin, by zobaczyć czy film przebił animację z lat 90., Studio Disney'a serwuje nam aktorską wersję Aladyna! Film będzie odpowiednikiem bajki z 1992 roku, jednak znajdziemy wiele nowych elementów i odstępstw od oryginalnej fabuły. Jednym z nich będzie to, że Dżin przybierając ludzką postać straci niebieski kolor skóry. Za reżyserię odpowiada Guy Ritchie, w głównych rolach zobaczymy: Mena Massoud, Naomi Scott, Marwan Kenzari, Navid Negahban, Nasim Pedrad, Billy Magnussen oraz Numan Acar. Kto zagra Dżina? 

Aladyn 2019: Will Smith w roli Dżina

Największy szum wywołało zaangażowanie do produkcji "Aladyna" Willa Smitha. To on zagra legendarnego cudotwórcę, wychodzącego z lampy - Dżina. Aktor za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wyraził tą rolą hołd dla zmarłego w 2014 roku Robina Williamsa (w oryginalnej wersji to on użyczył głosu Dżinowi). W sieci już pojawiła się lawina memów związanych z niebieskim kolorem skóry Willa Smitha. Premiera filmu zapowiedziana jest na 24 maja 2019 r. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I know Genies don’t have Feet... But you left some Big Shoes to fill. 😊 R.I.P., Robin! And Thank You, @helloluigi Love the art work!

Post udostępniony przez Will Smith (@willsmith)

Czytaj dalej