brak kategorii
Jak nakładać korektor na okolice oka? 6 kroków do idealnego makijażu
04.11.2016 Michalina Murawska
1. Przede wszystkim nawilżenie!
Zadbana skóra to podstawa, wiadomo. Wypielęgnowane okolice oczu, są w makijażu szczególnie ważne. Właściwie nawilżona skóra staje się napięta – wygładza się siateczka drobnych zmarszczek, a nakładane produkty znacznie lepiej wyglądają i wytrzymują w stanie idealnym przez wiele godzin.
2. Baza pod cienie
Być może się zastanawiacie jaki jest w ogóle cel tego produktu. Też się nad tym zastanawiałyśmy, aż do pierwszych chwil, kiedy jej użyłyśmy. Baza utrzymuje proces nawilżania jaki rozpoczął krem, wyrównuje nierówności i lekko maskuje cienie. To dzięki niej cały makijaż przetrwa w niezmienionym stanie cały dzień ( i część nocy, jeśli zajdzie taka potrzeba ).
3 . Brzoskwiniowy i ceglasty kolor maskuje cienie
Dla tych z was, które mają kłopot z wyraźnymi cieniami pod oczami mamy świetny, sprawdzony przez Sebastiana Gradzika trik. Po nałożeniu bazy wetrzyjcie pod oczy produkt w brzoskwiniowym lub ceglastym odcieniu. Można do tego użyć profesjonalnych kredek, korektorów lub, uwaga, pomadek. Intensywność koloru zależy od tego jak bardzo widoczne są cienie pod oczyma – na te wyraźne potrzeba bardziej pomarańczowego pigmentu. Oczywiście nałożony kosmetyk należy starannie rozprowadzić i rozetrzeć.
4. Ilość ma znaczenie
Produktów jakie powinno nakładać się na okolice oka, tak żeby powstał z tego perfekcyjny makijaż, jest sporo. Dlatego używajcie ich oszczędnie. Odrobina bazy (tyle ile pomieści czubek średniej wielkości pędzelka do cieni), nałożona na dolną powiekę, powinna być starannie roztarta i pozostawiona na 2-3 minuty aż wyschnie. Potem, niewielką ilość korektora, nanieście jedynie w wewnętrznym kąciku oka (tam gdzie występuje największe zasinienie) i lekko rozetrzyjcie go w kierunku zewnętrznego kącika oka.
5. Czas na korektor
Korektor powinien być o ton jaśniejszy od skóry lub podkładu. Nakłada się go na twarz, kiedy jest już na niej podkład – wówczas można idealnie dopasować odcień i intensywność krycia. Nie aplikujcie go na górną powiekę. Żeby cienie dobrze się trzymały, wystarczy obecność bazy pod cienie. Konsystencja korektora jest zbyt bogata, co może sprawić, że makijaż będzie się ważył i przesuwał, aplikujcie go warstwowo co da wam kontrolę nad ilością nakładanego produktu. Nałożony korektor powinien mieć kształt trójkąta, którego podstawą jest dolna powieka, a czubkiem, mniej więcej, środek policzka. Zadaniem tego sposobu aplikacji jest rozświetlenie środkowej partii twarzy. Nie nakładajcie go zbyt blisko linii rzęs, bo to optycznie zmniejsza oko.
6. Utrwalenie
Makijaż okolic oczu można utrwalać nawilżającym, mineralnym pudrem sypkim. Matujący puder wchłania wilgoć ze skóry, i po jakimś czasie sprawia, że zmarszczki pod oczami stają się widoczne, a tego zdecydowanie nie chcemy.
Ten makijaż mamy wielokrotnie przetestowany i dajemy na niego absolutną gwarancję! Koniecznie spróbujcie sposobów Sebastiana Gradzika, a efektami podzielcie się z nami w komentarzu.