MODA

5 niemieckich marek, które podbijają świat mody

16.10.2019Wojciech Szczot

5 niemieckich marek, które podbijają świat mody
Fot. instagram.com/dawidtomaszewski

Emocje po katowickim tygodniu mody powoli opadają, a my zaczynamy się rozglądać, co w modzie dzieje się poza granicami naszego kraju. Najwięcej zainteresowania zbiera zawsze Paryż, który obfituje w najważniejszych dla branży mody projektantów. Tuż za nim są Nowy Jork i Londyn, a ostatnio, zdaje się wspinać na szczyt popularności Mediolan, którego tydzień mody kolekcji na wiosnę-lato 2020 podbił serca wszystkich gości. Wiele dzieje się również za naszą zachodnią granicą. W Niemczech do głosu dochodzą młodzi twórcy, których projekty pokazywane są w światowych magazynach o modzie, a także lądują w znanych europejskich butikach. Sprawdziliśmy, co niemieccy projektanci mają nam do przekazania. Sprawdźcie zestawienie modnych niemieckich marek, które podbijają świat mody! Szukajcie polskiego akcentu :)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Danny Reinke (@danny.reinke)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Danny Reinke (@danny.reinke)

1. Danny Reinke

Określany jest jednym z największych talentów minionego Berlińskiego Fashion Week'a. Mający zaledwie 26 lat, Danny, podbił serca niemieckiej publiczności umiejętnością balansowania na granicy tradycji a nowoczesności. Poprzez ostatnią kolekcję "Unbroken Endeavour" wyraża tęsknotę za ochroną i bezpieczeństwem. Jego prace to awangardowe nakrycia głowy i mocne wzory, w tym m.in. brokat i diamenty. Danny wykorzystuje modny ostatnio tiul i tworzy z niego głównego bohatera swoich kreacji. Podobnie eksperymentuje z przezroczystościami i surrealistycznymi aplikacjami. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dorothee Schumacher (@dorotheeschumacher)

2. Dorothee Schumacher 

Mówi się o niej, że to ona wprowadziła rewolucję w klasycznym stroju biznesowym. To wszystko przez satynowe wstawki, którymi uzupełniła klasyczne t-shirty. Dorothee Schumacher to potężna marka na europejskim rynku. Dwa butiki projektantki znajdują się nawet w Polsce, a konkretniej w poznańskim Starym Browarze. Projekty Schmucher cechuje elegancja połączona z romantyczną nonszlancją. Precyzja z jaką powstają ubrania z pod znaku Schmucher zapewniła marce światową sławę. Z drugiej strony Dorothee Schumacher to najwyższej jakości materiały i dbałość o detale. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DAWID TOMASZEWSKI (@dawidtomaszewski)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DAWID TOMASZEWSKI (@dawidtomaszewski)

3. Dawid Tomaszewski

W Polsce już o nim nie słychać, a wszystko przez to, że Dawid Tomaszewski robi zawrotną karierę w Niemczech. Od kilku lat to właśnie w Niemczech realizuje kolejne kolekcje i organizuje pokazy. Ale przyznaje, że początki na niemieckim rynku mody były dla niego bardzo trudne. “Pierwszy pokaz - puste sale, ponieważ nikt mnie nie znał, nikt nie wiedział skąd jestem, ale następny pokaz już był pełen” powiedział w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN. W tym momencie jego kreacje lądują na rozkładówkach światowych pism o modzie, m.in. GQ, Latest Magazine, Nakid Magazine, Maxi Magazin.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ODEEH (@odeeh_official)

4. Odeeh

Odeeh to jedna z najważniejszych marek w niemieckim przemyśle mody. Pisze o niej niemiecki Vogue, a jej pokazy przyciągają tłumy. Jörg Ehrlich i Otto Drögsler wygrali swoim odpowiedzialnym podejściem do projektowania - zamiast zanieczyszczac planetę kolejną serią kilkudzisięciu elementów garderoby, produkują zaledwie kilka sylwetek, które później lądują w sklepach. W swoich kolekcjach stawiają na przeciwieństwa dotykając w ten sposób poziom absurdu. Np. zestawiają plisowaną spódnicę z sukienką i twardym jeansem. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez WILLIAM FAN Official (@studiowilliamfan)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez WILLIAM FAN Official (@studiowilliamfan)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez WILLIAM FAN Official (@studiowilliamfan)

5. William Fan

Swoje kolekcje prezentuje od 2015 roku, wcześniej odbył staż w domu mody Alexander McQueen, stamtąd wyniósł perfekcyjne krawiectwo, które teraz prezentuje w autorskiej marce. Doceniany jest za innowacyjne konstrukcje, stonowaną paletę (zazwyczaj pastelowych barw) i intrygujące tekstury. Williamowi udaje się osiągnąć ponadczasowy styl, który jest w stanie dotrzeć do szerokiego grona (również dzięki subtelnemu unisexowi). Jego wizytówką stały się blazery i wyrafinowane sukienki. 

Czytaj dalej