FASHION WEDDING

2 tygodnie na suknię ślubną: na ten pomysł wpadły polskie projektantki

24.04.2019Wojciech Szczot

2 tygodnie na suknię ślubną: na ten pomysł wpadły polskie projektantki
Fot. Łukasz Żyłka

Założona przez Karolinę Jakimiak-Kwaśniewską i Natalię Orłowską polska marka Rose Avenue zrewolucjonizowała rynek mody ślubnej w Polsce. Zaprojektowały one bowiem sukienkę dla druhny, którą można zawiązywać na trzydzieści różnych sposobów.  Dzięki temu zawsze wygląda inaczej! W tym sezonie twórczynie brandu idą o krok dalej i oferują sukienki ślubne, które są szyte w ciągu 2 tygodni od zamówienia. To świetna alternatywa dla salonów ślubnych czy projektantów, w których na suknię czeka się nawet pół roku. 

- Pomysł z szyciem sukienek w 14 dni powstał z własnego doświadczenia. Sama przeżyłam koszmar z suknią ślubną, którą dostałam tydzień przed uroczystością i wcale nie wyglądała idealnie. Od znajomych słyszałam o wielu podobnych sytuacjach. Ponadto coraz więcej par decyduje się na „szybki” ślub, nie planując go z rocznym wyprzedzeniem. Problem ze znalezieniem sukienki ślubnej miały też nasze koleżanki spodziewające się dziecka. To wszystko dało pretekst, aby ofertę Rose poszerzyć o sukienki ślubne, które będą szyte w krótkim czasie – mówi Natalia Orłowska. 

I tak w kolekcji na wiosnę-lato 2019 pojawiły się trzy klasyczne modele: elegancka i prosta z długim rękawem oraz głębokim wycięciem V z przodu; jedwabna i wieczorowa z lejącym dekoltem na plecach; tiulowa, z koronkowymi aplikacjami i kokardami przyczepionymi do cienkich ramiączek. 

Sukienki są szyte z jakościowych tkanin, głównie jedwabiu, tiulu, wiskozy czy muślinu. Każdy projekt przygotowywany jest ręcznie przez lokalną pracownię krawiecką. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania kroju czy materiału do sylwetki i potrzeb przyszłej panny młodej. Ale Rose Avenue oferuje też szycie pod projekty indywidualne.
   
- Jesteśmy otwarte na przygotowanie wymarzonej sukienki ślubnej dla każdej naszej Klientki. Jeśli nie znajdzie ona idealnego modelu z dostępnych w standardowej ofercie, to jest możliwość zaprojektowania i uszycia kroju według jej preferencji i potrzeb – mówi Karolina Jakimiak-Kwaśniewska.

Rose Avenue istnieje od 2017 roku. Flagowym projektem marki jest sukienka, którą można zawiązać na trzydzieści różnych sposobów. Pasuje ona do różnych sylwetek - zakrywa mankamenty i eksponuje atuty. Ale oprócz sukienek dla druhen i tych ślubnych, w ofercie marki znajdują się też kreacje dla dziewczynek w wieku do 9 lat. 

Projekty marki Rose Avenue dostępne są w sklepie internetowym www.roseavenue.pl oraz w showroomie przy ul. Brackiej 23/53 w Warszawie. 

Czytaj dalej
Polecamy