KULTURA

13 powodów: będzie 4. sezon serialu Netfliksa

11.07.2019Wojciech Szczot

13 powodów: będzie 4. sezon serialu Netfliksa
Fot. Materiały prasowe

"13 powodów" od kiedy pojawił się na Netfliksie w 2017 roku, dokonał sporej rewolucji. Po pierwsze, serial obejrzała rekordowa liczba widzów, po drugie, historie w nim przedstawione stały się obiektem dyskusji. W zeszłym roku mieliśmy okazję oglądać kontynuację, która podtrzymała dobrze utrzymującą się zresztą popularność serialu. Producenci zapowiedzieli 3. sezon, co ucieszyło widzów. Dziś w mediach ukazała się informacja, że doczekamy się i 4 sezonu! 

13 powodów - kiedy 3. sezon?

Na 3. sezon "13 powodów" przyszło nam poczekać trochę dłużej - poprzednie publikowane były na Netfliksie kolejno w marcu 2017 i w maju 2018 roku. 3. część dramatycznych historii licealistów zawita na najpopularniejszą platformę streamingową w drugiej połowie 2019 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana. 

13 powodów - będzie 4. sezon

Dziś w mediach pojawiła się oficjalna informacja, że 4. sezon zdecydowanie powstanie, a zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Na plan filmowy producenci wybrali Kalifornię. Nie znane są jednak szczegóły fabuły i wygląda na to, że przed premierą 3. sezonu na pewno nie zostaną odkryte. Pozostaje nam czekać. 

13 powodów - o czym jest serial Netfliksa? 

"13 powodów" (ang. 13 Reasons Why) powstał na podstawie słynnej powieści Jaya Ashera o tym samym tytule. Fabuła serialu dotyczy samobójstwa Hanny Baker, licealistki, która przed śmiercią zostawiła 13 kaset, które przedstawiają motywy jej śmierci oraz instrukcje mające na celu pomóc zrozumieć jej decyzję pozostałym bohaterom. Prezentowany już od 2017 roku serial od razu wzbudził kontrowersje, zarówno wśród widzów, jak i ich rodziców. Wielu z nich stwierdziło zgodnie, że serial zamiast rozpoczynać dyskusję nad samobójstwami wśród nastolatków, wręcz zachęca je do tego. W związku z tym producenci uruchomili specjalną infolinię, a aktorzy nagrali serię filmików, w których tłumaczą, że serial jest jedynie fikcją, oraz doradzają młodym ludziom co mają zrobić w przypadku zmagań z depresją. 

Czytaj dalej