Ten lokal odmienił nie tylko charakterystyczny okrągły budynek czy dzielnicę, ale znacząco wpłynął na dalszy rozkwit kawiarniano – pubowego życia w Warszawie. Ile słynnych pierogów zostało już zjedzonych? Jak ma na imię dziewczyna, która ponoć została poczęta na jednej z imprez? Co znajdowało się w lokalu wcześniej? O tym między innymi w naszych materiale!
Przed rewitalizacją przeprowadzoną w 2009 roku przez Grupę Warszawa lokal wynajmowany był m.in. pod zakład szklarski. Szklarz-rezydent nie uzupełniał niestety wybitych szyb w budynku, co po jego wyprowadzce ułatwiło wprowadzenie się bezdomnym.
Podczas legendarnych imprez zaczęła się niejedna znajomość, romans, biznes, czy też bójka. Najpiękniejszym ze spotkań było jednak to, podczas którego zakochana para na kolejowej skarpie spłodziła dziecko. Podobno dorasta dziś szczęśliwe, a na imię ma Wisława.
Cały okrągły dach budynku, który przypomina ufo lub kapelusz grzyba i ma powierzchnię ponad 200m2 jest oparty tylko na 4 małych słupach po środku budynku. Tyko one go podtrzymują, reszta to okna i ściany działowe.
W 2011 roku podczas Nocy Muzeów przed budynkiem Warszawy Powiśle wystąpił hiszpański artysta Meneo. Jego koncert przyciągnął tłumy, być może dlatego, że wystąpił całkiem nago.
Krakowska grupa artystyczna Spirala 4 lata temu zamieniła dach Warszawy Powiśle w gigantyczny talerz spaghetti z sosem pomidorowym i oliwkami.
Do stworzenia kultowej imprezy „Leżakowanie” latem 2009 roku, której główną atrakcją była wielka plaża usypana przed lokalem, użyto ponad 12 ton piachu przywożonego wywrotkami z nabrzeży Wisły.