MODA

20 powodów, by kupić nowe wydanie Fashion Magazine (wiosna 2020)

09.03.2020 Redakcja Fashion Magazine

20 powodów, by kupić nowe wydanie Fashion Magazine (wiosna 2020)
Fot. Aldona Karczmarczyk / Van Dorsen Artists

Od naczelnej

To numer niezwykły. Rozpoczynamy w nim świętowanie 20-lecia Fashion Magazine. Towarzyszą nam ludzie, którzy przy tworzeniu magazynu pracowali lub byli jego bohaterami. To czas na wspomnienia, nostalgię i chwila, by z dumą pokazać naszą historię. Poza tym cieszymy się na nadchodzącą wiosnę. Z tej okazji dzielimy się z wami ekologicznym poradnikiem Michała Zaczyńskiego i spoglądamy z ciekawością na najnowsze trendy, po których oprowadza nas Joanna Horodyńska. Prze okazji obiecujemy sobie dokonywać rozsądnych zakupów! Ale na coś przecież się skusimy… Wśród bohaterów tego numeru znaleźli się Marcin Gortat odpowiadający na wciąż aktualne pytania sprzed przeszło stu lat, a także Dorota Wellman, która wraz z Martą Klepką opowiada o ważnym projekcie #byckobietaontour. Proponujemy wam też podróże do miejsc niezwykłych spotkań ze zwierzętami oraz zabieramy w odległe zakątki, gdzie zorganizowaliśmy sesje mody. Wspominamy w tym numerze geniuszy – Federico Felliniego i Petera Lindbergha – obaj mieli wielki wpływ na współczesną kulturę – wielki Włoch na film, a Niemiec na fotografię.

10 powodów, by kupić nowe wydanie Fashion Magazine na wiosnę 2020

1. 20-lecie Fashion Magazine

Ten jubileusz będziemy obchodzić przez cały 2020 rok. Dwadzieścia lat to setki sesji zdjęciowych. Wśród nich takie, które okazały się ponadczasowe i zachwycają do dziś. To także setki rozmów z bohaterami, felietonów i artykułów relacjonujących wydarzenia ze świata mody, ale nie tylko. W tym roku spodziewajcie się wspomnień i zaskakujących niespodzianek. O współpracy z Fashion Magazine w ciągu minionych dwudziestu lat opowiadają nam gwiazdy, dziennikarze, projektanci, fotografowie i wszyscy Ci, którzy do Fashion mają szczególny sentyment. 

2.  Nie takie znów małe kobietki – sesja zdjęciowa z Olgą Kleczkowską i Wiktorią Ukleją

Pastelowe związywane kokardą sukienki, bufki i ultrakobiece plisy na modelkach o aparycji aniołów. Ta sielanka to tylko pozory. Bohaterki naszej sesji: Olga Kleczkowska i Wiktoria Ukleja, pod niewinnymi baby faces kryją silne osobowości, a strój traktują jak dobry kamuflaż.

Zdjęcia: Aldona Karczmarczyk / Van Dorsen Artists
Stylizacje: Michał Koszek / Van Dorsen Artists

3. Trendy na wiosnę 2020 według Joanny Horodyńskiej

Naszym przewodnikiem po najnowszych trendach jest Joanna Horodyńska, która zna je, zanim jeszcze pojawią się na wybiegach.

4. Uśmiechnij się wszystkimi zębami – o Frederico Fellinim pisze dla nas Piotr Zachara

Żeby nigdy nie znudzić się życiem, wystarczy potraktować je jak Federico Fellini: w realia wtrącić kilka snów oraz cyrkowych akrobacji.

5. Halo tu ziemia – ekologiczny poradnik zakupowy Michała Zaczyńskiego

Jak kupować ubrania, by plane ta możliwie najmniej na tym ucierpiała? Jak o nie dbać i co z nimi zrobić, gdy przestaną być przydatne? Oto praktyczny poradnik odpowiedzialnego fana mody. Bo chcemy dbać o środowisko, tylko nie wiemy jak.

6. Marcin Gortat – odpowiada na pytania według Kwestionariusza Prousta

Pracoholik. Przywódca. Perfekcjonista. Człowiek, który ma wszystko, o czym marzył. Jaki jest koszykarz Marcin Gortat, najsłynniejszy Polak w NBA. 

Zdjęcia: Agata Serge

Greg Adamski
Fot. Greg Adamski

7. Ucieczka na pustynię – sesja zdjęciowa Grega Adamskiego na dubajskiej pustyni

Piękno pustyni i idealne formy stworzone przez naturę okazują się najpiękniejszym tłem dla współczesnych kreacji. Linie wyżłobione przez wiatr i te wymyślone w pracowniach projektantów tworzą harmonijną całość.

Zdjęcia: Greg Adamski
Stylizacje: Daniel Negron

8. Ucieczka do Los Angeles – sesja zdjęciowa Agaty Serge

Jak pogodzić miłość do klasyki z nowymi trendami? Ponadczasowa satyna, biała bluzka, marynarka i plisowana spódnica pojawiają się w nowych pomysłowych odsłonach w samym środku pełnego zgiełku Miasta Aniołów.

Zdjęcia: Agata Serge
Stylizacje: Miska Sykora

9. Nieoczekiwana harmonia

Najnowsze trendy skonfrontowaliśmy z zabytkowymi wnętrzami pałacu. Ten okazał się idealną scenografią dla oryginalnych modowych propozycji. Kontrasty się przyciągają i gwarantują niebanalne rezultaty.

Zdjęcia: Dawid Klepadło
Stylizacje: KAS KRYST

10. Pajęczyce – Dorota Wellman i Marta Klepka

Poznały się i zaiskrzyło. Wytworzyła się tak fajna energia, że postanowiły dzielić ją z innymi kobietami. Najpierw przygotowały wydarzenie #byćkobietą, a po jego sukcesie konferencje w całej Polsce #byćkobietaontour. Jak się tworzy spotkania, po których chce się żyć, opowiadają ich twórczynie: Marta Klepka i Dorota Wellman.

Zdjęcia: Dawid Klepadło
Rozmawiała: Anna Protas

11. Pięć twarzy wiosny

Na modowych wybiegach znajdujemy co sezon tysiące makijażowych inspiracji. Wraz z Sergiuszem Osmańskim, dyrektorem artystycznym perfumerii Sephora, wybraliśmy pięć propozycji, które choć opierają się na klasycznych pomysłach, wnoszą coś nowego do aktualnych trendów.

Tekst: Maja Handke

12. Bez wysiłku 

Efektowne, a jednocześnie łatwe do wykonania przy użyciu właściwie dobranych produktów do stylizacji – takie są fryzury wybrane dla nas przez Łukasza Barzyka, instruktora Keune Polska. Ich wspólny mianownik? Są zgodne z trendami na wiosnę i lato 2020 roku.

Tekst: Maja Handke

13. Gładka, gładsza, zawsze twoja

Najdoskonalsza skóra jest na wyciągnięcie ręki… w Photoshopie. Przeczytaj o tym, jak pokochać własną, dopieścić ją, a nawet zbliżyć jej formę do idealnej. Bez stresu, za to z wieloma przyjemnymi doznaniami po drodze.

Tekst: Maja Handke

14. Droga do szczęścia

Wszyscy pragniemy być szczęśliwi. Tyle że większość z nas szuka tego stanu umysłu po omacku, amatorsko i często w niewłaściwych miejscach. Zamiast korzystać z doświadczeń psychologów, chcemy znaleźć szczęście po swojemu i… uporczywie wyważamy otwarte drzwi.

Tekst: Agata Domańska

15. Podróże wśród zwierząt

Żyrafy, w towarzystwie których można zjeść obiad, kąpiel z makakami i plażowanie z dziko żyjącymi świnkami to nie kolejny film dokumentalny Davida Attenborough, ale plan na najbliższe wakacje. Są takie miejsca na świecie, gdzie można poczuć się jak gość w krainie dzikich zwierząt.

Tekst: Agata Błażuk-Cal

16. Peter Lindbergh – zakochany od 9 do 17

Stworzył niepowtarzalny styl: melancholijny i pełen emocji. W Kunstpalast w Düsseldorfie oglądać można wielką retrospektywę prac Petera Lindbergha – „Untold Stories”. Zmarły w ubiegłym roku fotograf przygotowywał ją dwa lata.

Tekst: Maja Handke

17. Poważny mężczyzna – felieton Michała Zaczyńskiego

Powiedział, bo wiedział. Wystarczy owym mężczyznom się przyjrzeć. Choćby w takim warzywniaku: poważni, jakby o nocne czuwanie przy grobach ojców Piastów chodziło, a nie o grzebanie w skrzynce z selerem. A co dopiero poza warzywniakiem.

18. Musisz dać z siebie wszystko – Nina Novak

Primabalerina, którą zachwycił się świat, a o której zapomniała Polska. Nina Novak opowiada o międzynarodowej karierze i niełatwym życiu baletnicy.

Rozmawiał: Wiktor Krajewski

19. Nowość dla niej

Coś dla oka, coś dla cery i oczywiście zniewalający zapach. Oto garść wiosennych propozycji.

20. After Hours

Pokaz Dawida Wolińskiego, Miss Polonia, Wybieg w teatrze, Neauvia na kongresie IMCAS w Paryżu, Piękna twarz marki Neauvia, pokaz MMC, Fashion Economy, Royal Project, pokaz Elisabetta Franchi, Fashion Designer Awards, Łódź Young Fashion.

Wersję mobilną nowego wydania Fashion Magazine kupicie tutaj >>