MODA

Victoria's Secret x Mary Katrantzou: mamy pierwsze projekty!

23.10.2018Wojciech Szczot

Victoria's Secret x Mary Katrantzou: mamy pierwsze projekty!

Dla Mary Katrantzou ostatni czas jest bardzo sprzyjający. Na tegorocznym London Fashion Weeku obchodziła 10-lecie działalności, w listopadzie zaś zaprezentuje kolekcję powstałą we współpracy z bieliźnianym imperium Victoria's Secret. Pierwsze informacje o wspólnych projektach pojawiły się w październiku. Artystka wraz z amerykańską marką zapowiedziała, że kolekcja będzie pełna wzorów, połączy delikatność z innowacyjną estetyką oraz seksownym, niemal eksplodującym glamourem, charakterystycznym dla marki bielizny.

„Wszystko, co tworzy Victoria’s Secret jest związane z poczuciem pewności i siły kobiety, a jednocześnie zabawą tym, co nosi. Nasza wspólna kolekcja jest odważna, zabawna i pełna luzu”, podkreśla Katrantzou.

Nad pokazem, który odbędzie się lada chwila pracuje w tym momencie sztab profesjonalistów. Katrantzou współpracuje z wieloletnią dyrektor artystyczną marki - Sophią Neophitou-Apostolou, oraz producent wykonawcą Monica Mitro.

"Moja praca skupia się na percepcji i perspektywie oraz filtrowaniu piękna poprzez projekty, tak, by kobiety mogły się wyróżniać. Chciałam odwrócić to do góry nogami i spojrzeć na "fundament", który nosimy jako kobiety, pod ubraniem. Bielizna jest pierwszą warstwą ochronną, która ma zdolność wzmacniania naszej pewności siebie" - Mary Katrantzou.

Współpraca z Mary Katrantzou będzie drugim, tak spektakularnym projektem w dorobku Victoria's Secret. Wcześniej kapsułowej kolekcji patronował Olivier Rousteing z Balmain (2017). Zobaczcie pierwsze looki z nowej kolekcji!  

Czytaj dalej