TRENDY

Ten prosty ruch palcami przyspieszy wasz metabolizm!

24.01.2020Katarzyna Błażuk

Ten prosty ruch palcami przyspieszy wasz metabolizm!

Nie możecie po karnawałowym szaleństwie zgubić brzuszka pomimo diety i ćwiczeń? Może wasz metabolizm potrzebuje pomocy. Surya Mudra to pozycja jogi, która jest więc wam potrzebna. Pobudza wewnętrzny ogień, przyspiesza metabolizm i usprawnia układ trawienny. Ta pozycja wymaga jedynie użycia rąk, więc możecie ją wykonywać nawet leżąc na kanapie czy siedząc w fotelu. Nie znaczy to oczywiście,że możecie od razu zrezygnować z ćwiczeń i zdrowego odżywiania, oznacza, że zyskujecie dodatkową umiejętność w walce z nadprogramowymi kilogramami. 

Hinduskie mudry mają ogromną moc. Ich ćwiczenie nie jest trudne, bo dosłownie całą potrzebną moc, wiedzę i przybory macie we waszych rękach, a ściślej mówiąc w palcach. Mudry to najprościej mówiąc, ćwiczenia polegające na specjalnym układaniu palców dłoni, które od stuleci wykorzystywane są przez Hindusów w różnego rodzaju terapiach. Nie tylko przynoszą ulgę w dolegliwościach, ale też wzmacniają odporność i koją nerwy.

 

Post udostępniony przez D E S E R T ➵ J E W E L S (@desert_jewels)

W starożytnej medycynie ajurwedyjskiej każdy palec odpowiada za inną część ciała. Palce rozumiane są jak obwody elektryczne przekierowujące swobodny przepływ energii. 

Surya Mudra, czyli Mudra Słońca stymuluje tarczycę i reguluje trawienie, pomaga na problemy z wagą oraz niepokojem.

By ją wykonać nie potrzebujecie maty, pasków czy klocków do jogi, a jedynie właściwe ułożenie palców.  Usiądźcie wygodnie na podłodze z wyprostowanymi plecami. Trzymajcie ręce z dala od ciała na wysokości klatki piersiowej. Zegnijcie w obu dłoniach serdeczny palec i dociśnijcie go lekko kciukiem. Pozostałe palce zostawcie wyciągnięte ku górze. Ideałem byłoby wytrzymać w tej pozycji 45 minut. Ale możecie także zrobić to ćwiczenie w 3 sesjach po 15 minut. Mudrę dobrze jest stosować tylko w godzinach porannych będąc na czczo. Nie przesadzajcie z nią! 

 
Czytaj dalej