Niezwykła instalacja COS na targach w Mediolanie

Londyńska marka COS odsłoniła w Mediolanie „Open Sky,” wielkoformatową instalację rzeźbiarską autorstwa artysty Phillipa K. Smitha III, umieszczoną w kontekście przestrzennym Palazzo Isimbardi, którą będzie można oglądać podczas Salone del Mobile 2018.

Marka COS od  2012 roku prezentuje wyjątkowe i innowacyjne efekty współpracy z artystami, projektantami i architektami podczas Salone del Mobile w Mediolanie. W dotychczasowych projektach wzięli udział m.in. Gary Card, Bonsoir Paris, Nendo, Snarkitecture, Sou Fujimoto, czy Studio Swine, którego ubiegłoroczna instalacja New Spring we współpracy z COS, zdobyła nagrodę Milano Design Award dla Najbardziej Angażującej Wystawy podczas Milan Design Week.

W tym roku nawiązała współpracę z Phillipem K. Smithem III artystą znanym z wciągających, bazujących na oświetleniu instalacjach, które wykorzystują światło, przestrzeń, kolor, środowisko i zmienność, aby pobudzić widzów do zrewidowania własnych odczuć na temat otoczenia. Prace Smitha, wywołują unikalne doświadczenia czasoprzestrzenne poprzez przeobrażenia światła, zmiany kolorystyczne i ruch widza. Instalacje Smitha wzywają oglądających do zwolnienia tempa i dostrojenia się do nich, aby dostrzec i usłyszeć piękno znajdującego się naprzeciw.

„Moja praca jest inspirowana nieustannymi zmianami światła, koloru i formy, które zachodzą w środowisku zabudowanym i naturalnym. Współpraca z COS w ramach otwartego projektu i w inspirującym krajobrazie architektonicznym Mediolanu, była ekscytująca. Specyficzne warunki panujące w Palazzo Isimbardi dały mi możliwość nowego zdefiniowania zabytkowej architektury, a jednocześnie związania jej z otaczającym ją pięknem mediolańskiego nieba. Każdy uczestnik opuści Palazzo także z własnym wyjątkowym odczuciem zależnym do pory dnia, aktualnego układu nieba i obranej ścieżki oglądania. Każdy widz sam zdecyduje, jak niebo i architektura połączą się ze sobą na powierzchni o średnicy prawie 14 metrów. ” – powiedział Phillip K. Smith III

„Open Sky” przekształca nieboskłon nad dziedzińcem Palazzo Isimbardi w umieszczony na ziemi, fizyczny pierścień odbijającego się w nim nieba. Po wejściu na dziedziniec natrafiamy na namacalną, choć abstrakcyjną obecność ogromnej, kolistej formy. Przechodząc przez kolumnadę na drugi koniec dziedzińca, mijamy wygiętą łukiem powierzchnię, w której odbija się i załamuje XVI-wieczna architektura Palazzo. Gdy zbliżamy się do środka instalacji, kąt odbicia zmienia się, a architektura sprawia wrażenie gwałtownie rozsuwającej się kurtyny, która otwiera niebo. W centrum zostajemy otoczeni wzniosłą i spokojną fizycznością zmieniającego się gradientu nieba i przesuwających się obłoków. Wraz z kolorystyką otoczenia, panującym oświetleniem i ruchem widza w przestrzeni, instalacja nieustannie się przekształca. W efekcie każdy odwiedzający doświadcza jej w wyjątkowy sposób, którego nie da się powtórzyć.

Przechodząc przez dziedziniec do sąsiedniego ogrodu angielskiego należącego do terenu Palazzo, odwiedzający znajdą pięć wolnostojących rzeźb ze złożonych poziomo i pionowo odbijających światło powłok, które wykorzystują zieleń otoczenia, architekturę i niebo jako swój wizualny materiał. Zmieniające się fragmenty przestrzeni ogrodowej są rekonfigurowane i kolażowane na powierzchniach rzeźb, które kompresują przestrzeń, a jednocześnie precyzyjnie demonstrują zmieniającą się kolorystykę i atmosferę dnia.

Instalacja Phillipa K. Smitha III stanowi pierwszą współpracę marki z tym artystą i siódmą z rzędu prezentację COS w ramach Salone del Mobile. Instalacja „Open Sky” otwarta jest dla odwiedzających w XVI-wiecznym zabytkowym Palazzo Isimbardi, pod adresem – Corso Monforte 35, 20122 Milan. Jeśli będziecie w Mediolanie zajrzycie tu. Warto!

 

ZobaczSchowaj komentarze

COS inauguracja projekt Soma podczas Pitti Uomo 94. Zabaczcie kapsułową męską kolekcję i performance w choreografii Wayne’a McGregora

Soma po grecku: ciało w odróżnieniu od duszy, umysłu lub psychiki. Marka COS zainaugurowała projekt Soma, czyli pozasezonową kolekcję kapsułową składającą się z 17 podstawowych fasonów męskich. Kolekcja została zaprezentowana w przestrzeniach Istituto degli Innocenti we Florencji przez zespół dziesięciu tancerzy, w ramach nowatorskiego przedstawienia choreograficznego Wayne’a McGregora, w takcie 94. edycji Pitti Uomo. Zobaczcie jak wygląda kolekcja i sposób jej wyjątkowej prezentacji.

COS inauguracja projekt Soma podczas Pitti Uomo 94. Zabaczcie kapsułową męską kolekcję i performance w choreografii Wayne’a McGregora

Punktem wyjścia dla kolekcji stały się nieświadome i nieumyślne codzienne gesty. Rolka rękawa, sposób, w jaki kołnierz owija szyję, materiał trący o powierzchnię skóry czy palce bezwiednie szarpiące za mankiet – to elementy, które wpływają na to jak ubranie leży na sylwetce. Pozornie pospolite ruchy zostały przetworzone zarówno w choreografii, jaki i w samej kolekcji. Detale takie jak mankiety czy kieszenie skonstruowano w taki sposób, aby wchodziły w interakcję ze sposobem poruszania się użytkownika. Aby podkreślić charakter projektów, paleta kolorów została zawężona do bieli, granatu i melanżowej szarości. Każdy fason mieści się w estetyce COS: jest wygodny i uniwersalny, a przy tym dyskretnie innowacyjny. 

Wprowadzenie drobnych gestów w życie poprzez taniec, to okazja do prześledzenia procesu projektowania i podkreślenia funkcjonalności ubrań. Soma to projekt, który pozwala odtworzyć przemyślane podejście marki do każdej kolekcji. „W COS nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań i opracowujemy innowacje, dla których inspirację znajdujemy we wszystkich dziedzinach sztuki, do których zalicza się również taniec. Codzienny ruch ubrań na ciele był punktem wyjścia dla Somy i był to prawdziwy zaszczyt zobaczyć, jak kolekcja ożywa poprzez choreografię we wnętrzach Pitti Uomo.”- powiedziała Karin Gustafsson, dyrektor kreatywna COS.

Kolekcja Soma ujmuje kluczowe wartości i estetykę COS, wykorzystując tradycyjne metody i nowe techniki, aby stworzyć powściągliwy i ponadczasowy efekt. Christophe Copin, Dyrektor Działu Męskiego COS, wyjaśnia: „Soma przedstawia to wszystko, czym jest dla nas podstawowa odzież męska. Każdy szczegół został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności i ruchu użytkownika. To ogromna radość, że mogliśmy współpracować z Wayne’em McGregorem i jego tancerzami, aby za pomocą choreografii uchwycić wdzięk męskiej kolekcji i stojące za nią inspiracje”.

 

„Projekt Soma bada organiczne połączenia i fizyczną płynność pomiędzy ubraniem, codziennym ruchem użytkownika i elementami obecnymi w środowisku naturalnym, co znajduje odbicie także w części partytury muzycznej. Moja choreografia w wykonaniu tancerzy, składa się z ruchów, które są zarówno znajome, jak i obce, lekkie, pomysłowe i zabawne, ale co do zasady – proste. Soma jest o ciele, o naturze, o byciu człowiekiem.” – wyjaśnia McGregor.

Performance można zobaczyć na stronie cosstores.com. Kolekcja wejdzie do sprzedaży w sklepie COS we Florencji przy Via della Spada 13 czerwca o godzinie 18:00, a następnie – od 6 września – będzie dostępna online na całym świecie we wszystkich witrynach internetowych COS w Europie, USA i Korei Południowej.

COS ma ugruntowaną historię artystycznej współpracy, ale Soma jest ich pierwszą w obszarze tańca i choreografii. Londyńska marka nie przestaje nas zaskakiwać.

 

ZobaczSchowaj komentarze

Najmodniejszy owoc sezonu? Wiśnia! Upewnij się, że nie zabraknie jej w Twojej szafie

Anya Hindmarch

Breloczek
ok. 600 zł

Aquazzura

Sandałki
ok. 800 zł

Essentiel Antwerp

Bluzka
567 zł

Essentiel Antwerp

Spodnie
724 zł

Furla

Torebka
1442 zł

Gucci

Buty
3800 zł
Tworzymy własną mapę modnych miejsc. Podpowiadamy, dokąd warto się udać będąc w Londynie, Paryżu, czy Lublinie. Odkrywamy przestrzenie znane i nieznane mieszkańcom oraz obieżyświatom. Docieramy do miejskich zakątków tętniących życiem towarzyskim i kulturalnym. Przybliżamy ich charakter. Niekiedy są to strefy bardzo prywatne, przytulne, gdzie w powietrzu unosi się atmosfera przyjaźni. Innym razem to przestrzenie doniosłe, o monumentalnym charakterze, prezentujące sztukę wysoką. Bazując na własnym doświadczeniu tworzymy specyficzne przewodniki po miastach Polski i świata. Zamieszczamy w nich informacje, gdzie można smacznie zjeść, gdzie udać się na zakupy, gdzie zatrzymać się na nocleg. Subiektywnie opowiadamy o miejscach, których próżno szukać w topowych przewodnikach.
Drogi użytkowniku/użytkowniczko!
Dziękujemy za zaufanie i zainteresowanie serwisem fashionpost.pl :)

W związku z wprowadzeniem nowych regulacji o ochronie danych osobowych (RODO) prosimy o akceptację subskrypcji.

Po naszej stronie leży ciągłe dbanie o Twoje zadowolenie z użytkowania serwisu. Jeżeli otrzymujesz od nas informację, to oznacza, że nadal nie będziemy wysyłać SPAMu ani udostępniać Twoich danych innym podmiotom (poza tymi, z których usług korzystamy do realizacji procesu wysyłki naszego Newslettera).
Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z naszego Newslettera, usunąć konto i zablokować wiadomości od nas. Mamy jednak nadzieję że chcesz zostać z nami!

O zmianach związanych z RODO – kto, co i dlaczego?

Potwierdzając swój adres e-mail za pomocą poniższego przycisku (linku) wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora serwisu fashionpost.pl w celach: marketingu bezpośredniego dotyczącego własnych produktów i usług. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Dane w tym celu przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane będą przechowywane do momentu wycofania zgodny na ich przetwarzanie.

W celu realizacji uprawnień, prosimy wysłać wiadomośc e-mail pod adres kontakt@fashionpost.pl

Twoje dane (imię/pseudonim i adres e-mail) mogą być przekazywane do podmiotów zewnętrznych, również mających siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej w celu realizacji usług (np. wysyłka Newslettera).
W każdej chwili możesz wypisać się z listy klikając w link rezygnacji.

EU General Data Protection Regulation
25 maja 2018 wchodzi w życie RODO, czyli General Data Protection Regulation (GDPR).
Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj

Potrzebujemy Twojej zgody, jeśli chcesz korzystać z naszego serwisu również po 25 maja 2018 roku.
Wyraź zgodę, klikając przycisk poniżej

Instalowanie plików cookies na Twoich urządzeniach i dostęp do tych plików

Serwis fashionpost.pl wykorzystuje technologie plików cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych oraz danych eksploatacyjnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie personalizować udostępniane treści i reklamy oraz analizować ruch na naszym serwisie.
Dzięki plikom cookie stale poprawiamy jakość naszych treści. Zapewniamy Ci także lepszą obsługę, ponieważ widzisz tylko to, co leży w kręgu Twoich zainteresowań.
Nam natomiast pliki cookies umożliwiają złożone badania i analizę zainteresowania publikowanymi przez nas materiałami, przez co jesteśmy w stanie stale zapewniać wszystkim użytkownikom najwyższą jakość.

Zobacz naszą politykę prywatności