brak kategorii

7 porannych czynności, które pomogą dobrze zacząć dzień

22.04.2018Antonina Rafałowska

7 porannych czynności, które pomogą dobrze zacząć dzień

Nie od dziś nie lubimy poniedziałku. To zawsze smutne zakończenie poprzedniego tygodnia, zapomnienie o weekendzie i ponowne wrzucenie się w wir pracy. Naukowo potwierdzone jest, że tego dnia tygodnia ludzie najczęściej dostają zawału… Jest jednak kilka metod, które pomogą Ci dobrze rozpocząć ten dzień jak i wszystkie inne, dzięki czemu cały tydzień stanie się przyjemny.

1. Nie ustawiaj drzemki

Ustawiasz budzik na 6:45m, ale ustawiasz drzemkę i ostatecznie wstajesz o 7. Znasz to z autopsji? To nie rób tego nigdy więcej! Wstawaj od razu przy pierwszym dźwięku budzika. Ustawiając drzemkę rozstrajasz swój organizm i narażasz go na niepotrzebny stres kolejnej pobudki. Niby zbawienne 15 minut, a tak naprawdę tylko pogorszy poranny nastój. 

2.Energetyczna muzyka
 
Muzyka potrafi wprowadzić nas w dobry bądź smutny nastrój, przywołać wspomnienia z nia związane. Czemu by nie wykorzystać tego o 7 rano, kiedy najbardziej potrzebujemy porządnego ,,kopa” energii?! Włącz dobrą składankę, a od razu będzie chciało ci się ubierać. P.S. Nie ustawiaj żadnego nagrania na dźwięk budzika! Przez to wyłącznie znienawidzisz ten kawałek. Lepszy będzie neutralny dźwięk
 
3.Ścielenie łóżka
 
Nie ważne czy wstaniesz dużo przed czasem, czy zaśpisz pamiętaj, żeby pościelić łóżko. Nie dość, że wieczorem przyjemniejsze będzie wbicie się w fałdy pościeli, to dodatkowo swój dzień rozpoczniesz od zrobienia jakiejś rzeczy. Niby błahostka, ale potrafi dać poczucie wypełnienia obowiązku.
 
4. Poranna gimnastyka
 
Joga czy przysiady rozgrzewają mięśnie i przyśpieszają przepływ krwi w organizmie. Gwarantują szybkie przebudzenie i powrót klarowności myślenia. W połączeniu z energetyczną muzyką potrafią zdziałać cuda. Wystarczy na tę czynność poświęcić tylko 5 minut
 
5. Szklanka ciepłej wody z cytryną i śniadanie
 
Szklanka ciepłej wody z cytryną to samo dobro. Przyśpiesza metabolizm, wspomaga trawienie, przeciwdziała chorobotwórczym bakteriom, niweluje trądzik, wypłukuje toksyny, a do tego jest źródłem potasu, wapnia, fosforu i magnezu. Pamiętaj też o śniadaniu - bez niego nie będziecie mieć na nic energii. Warto wstać trochę wcześniej, żeby zjeść w spokoju.
 
 
6.Pielęgnacja 
 
Żeby czuć się dobrze sama ze sobą, postaw na poranną pielęgnację. Umyj dokładnie twarz, nałóż krem nawilżający, krem pod oczy i krem z filtrem. Nie dość, że makijaż będzie wyglądał lepiej, to buzia będzie promieniała, a Ty będziesz czuła się oczyszczona ze wszelkich nocnych toksyn. 
 
7.  Planu dnia
 
W niedzielę wieczorem usiądź i stwórz wstępny plan na cały weekend, a przede wszystkim na dzień następny. Wstając rano w poniedziałek zerknij do niego i ułóż sobie w głowie wszystkie obowiązki.
Czytaj dalej